Były koszarowiec "zaczarowany" w mieszkania

• Tv
Miasto z Wizją / 05.04.2017 / Komentarze
Uroczystość przy ul. Polnej. Pierwsi lokatorzy odebrali klucze

Dziś (środa 5.04) przy byłym składzie mundurowym jednostek wojskowych Garnizonu Szczecinek miała miejsce uroczystość oddania do użytku adoptowanego na mieszkania ostatniego w mieście budynku koszarowego.

Powstało tam 25 mieszkań komunalnych. Inwestycję za ponad 4,1 mln zł zrealizowała firma Lik-Bud z Polic (prace remontowo - budowlane rozpoczęły się pod koniec 2015 roku). Pieniądze wyłożyło miasto przy wsparciu finansowym Banku Gospodarstwa Krajowego.

W sąsiedztwie budynku powstała też infrastruktura towarzysząca, m.in. garaże i plac zabaw. Nowo wybudowane mieszkania „zwolnią” lokale ZGM o bardzo niskim standardzie w innych punktach miasta, dzięki czemu miastu przybędzie tyle samo mieszkań socjalnych.

W czterokondygnacyjnym budynku powstało 25 mieszkań: 1, 2 i 3 pokojowych o kubaturze od ok. 30 do 70 m2, w tym jedno znajdujące się na parterze przystosowane dla osoby niepełnosprawnej.

Burmistrz Jerzy Hardie-Douglas, w towarzystwie swojego zastępcy Daniela Raka i prezesa ZGM-TBS Tomasza Wełka wręczył klucze dwóm rodzinom. Po krótkich przemówieniach i przecięciu symbolicznej wstęgi, wszyscy udali się na zwiedzanie nowo oddanych mieszkań.

- Rzadko w ten sposób fetujemy otwarcie naszych nowych inwestycji, ich po prostu jest bardzo dużo - podkreślił w swoim wystąpieniu burmistrz.

- Dziś jest nieco inaczej, ze względu choćby, że rzadko mamy okazję oddawać nowe mieszkania. Tym bardziej, że "zamieniony" w mieszkania były koszarowiec wieńczy rewitalizację tego terenu zajmowanego przez Wojsko Polskie do końca 1999 roku. Pamiętam jak ten budynek wyglądał jeszcze kilka lat temu. Dziś to zupełnie inna bajka. Mieszkańcom gratuluję i życzę wszystkiego najlepszego w nowych, pięknych mieszkaniach.

Na osiedlu w sąsiedztwie ulic: Polna, Kosińskiego, Kościuszki i Myśliwska (jeszcze w latach 80. i 90. stacjonowały tam jednostki szczecineckich Związków Taktycznych: 20 Warszawskiej Dywizji Pancernej i 2 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej - 26 dywizjon artylerii rakietowej, później 107 dywizjon przeciwpancerny i 2 batalion dowodzenia) stoi obecnie pięć budynków mieszkalnych. Niebawem będzie ich siedem, licząc, wspomniany koszarowiec i nowy budynek ZGM, który ma powstać tuż przy ul. Polnej, niemal vis a vis obiektu Komendy Powiatowej Policji.

W galerii również były skład mundurowy w latach 2010-212 - foto Sławomir Włodarczyk

Video/montaż: Andrzej Remus