Był sklep, będzie nowoczesny biurowiec

Miasto z Wizją / 09.09.2020 / Komentarze
Szef Podimedu Paweł Szycko: To postanowione, inwestycja się opóźni, ale będzie realizowana

W krajobrazie ścisłego, historycznego centrum Szczecinka powstanie niebawem nowoczesny biurowiec. Inwestycja będzie realizowana w miejscu, gdzie przed laty był sklep wielkopowierzchniowy - na skrzyżowaniu ul. Bohaterów Warszawy (deptak) i ul. Drzymały.

- Póki co musimy spełnić wszelkie wymogi formalne, by inwestycja mogła zostać zrealizowana - mówi "Miastu z Wizją" szef Podimedu Paweł Szycko. - Po drugiej stronie ulicy Drzymały wyburzyliśmy stare kamienice i zbudowaliśmy parking. To był jeden z wymogów, by otrzymać ze starostwa powiatowego pozwolenie na budowę. Konieczna będzie jeszcze zmiana planu miejscowego. Z takim wnioskiem wystąpimy do ratusza.

Jak ujawnił nam prezes Stowarzyszenia "Miasto z Wizją", nowy obiekt będzie biurowcem. - Z kolej na najniższej kondygnacji chcemy zlokalizować pomieszczenia przeznaczone na prowadzenie działalności handlowej - mówi P. Szycko.

Przypomnijmy, kilka lat temu działkę o pow. 388 m2, na której jeszcze w latach 80. ubiegłego stulecia z powodzeniem prosperował sklep odzieżowo - przemysłowy, miasto sprzedało za blisko pół miliona złotych.

Tekst: Sławomir Włodarczyk

Foto: PODIMED