To był rzut na srebrny medal

• Tv
Miasto z Wizją / 12.07.2023 / Komentarze
Jakub Bożek z MKL Szczecinek z tytułem wicemistrza Polski

Historyczny sukces oszczepnika z MKL Szczecinek na Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w Lekkiej Atletyce.

W dniach 7- 9 lipca w Chorzowie, najlepsi młodzi lekkoatleci w kraju rywalizowali na Mistrzostw Polski U18. Od ponad 20 lat nie mieliśmy w Szczecinku Wicemistrza Polski w rzucie oszczepem. Jakub Bożek z MKL Szczecinek w pierwszym dniu eliminacji wchodzi do finału z najlepszym wynikiem w swojej grupie 56,34 m, który uzyskał w ostatniej próbie.

Słowa Tomasz Knajdrowskiego, trenera Jakuba z Miejskiego Klubu Lekkoatletycznego: ,,Pierwsze dwa rzuty były bardzo słabe. Jakub był bardzo zestresowany, mówię do zawodnika… to ostatni rzut dawaj Jakub rzucaj bez już żadnych analiz błędów machnij i już.

W finale już po pierwszym rzucie widać było, że to już nie ten sam zawodnik i w pierwszej próbie rzucił 59,73 m i wyszedł na prowadzenie. Kolejne dwa rzuty były trochę słabsze, ale i tak ten niesamowity rekord życiowy poprawiony o prawie 4 metry pozwolił stanąć na podium i odebrać srebro. W finale Jakuba wyprzedził tylko obecny rekordzista Polski U18 Roch Krukowski obecnie lider światowych tabel juniorów młodszych.

Trener Knajdrowski: ,,Jakub trenuje oszczep dopiero 3 lata, a uzyskuje takie wyniki. Widać, że nie będziemy już czekać kolejnych 20,30 lat na oszczepnika, który wraca z medalem najważniejszych zawodów w naszym kraju. Jest to zawodnik bardzo pracowity i najważniejsze, że potrafi poprawiać swoje błędy techniczne.

Info i foto: MKL Szczecinek