Burmistrz: 300 tys. zł na zakup sterylizatora dla szpitala

• Tv
Miasto z Wizją / 18.03.2020 / Komentarze
Daniel Rak: Najważniejsza informacja, to brak chorych na koronawirusa w Szczecinku. Do tej pory nie zanotowaliśmy żadnego przypadku zarażenia w mieście

Burmistrz Daniel Rak: Zdecydowałem dziś o przekazaniu 300 tysięcy złotych z rezerwy celowej na zakup nowego sterylizatora dla szczecineckiego szpitala.

Urządzenie dotychczas funkcjonujące w placówce wymagało pilnej wymiany. W obliczu zagrożenia koronawirusem potrzebne były szybkie i zdecydowane działania w tej sprawie.
Najważniejsza informacja, to brak chorych na koronawirusa w Szczecinku. Do tej pory nie zanotowaliśmy żadnego przypadku zarażenia w mieście. W sumie 80 osób w powiecie (z tego 33 w Szczecinku) przebywają na kwarantannie.
Dziś podjąłem też decyzję o przekazaniu dodatkowych 100 tysięcy złotych na zakup masek i odzieży ochronnej dla pracowników MOPS-u i Straży Miejskiej.
Wszystkich Mieszkańców proszę o zachowanie zdrowego rozsądku. Pomagajmy sobie nawzajem. Dbajmy szczególnie o osoby starsze, samotne i wymagające opieki.

Burmistrz Daniel Rak

Opracowanie, foto główne: Sławomir Włodarczyk