Budżet Szczecinka na 2021 rok

Miasto z Wizją / 18.11.2020 / Komentarze
Budowa drogi łączącej Bugno z S11, przebudowa i remonty ulic, pomost na jeziorze, zegar na wieży kościoła i wiele innych inwestycji. Dochody miasta blisko 190 mln zł

O tym, że przyszłoroczny budżet miasta będzie trudny, pisaliśmy kilkakrotnie. Trudny choćby ze względu na ubytki w dochodach samorządów, również Szczecinka, spowodowanych pandemią koronawirusa.

Wiemy już, że planowane wydatki miasta na 2021 rok zamkną się kwotą blisko 190 mln zł (podobnie jak w roku bieżącym). Z kolei wydatki będą niższe niż tegoroczne i wyniosą prawie 197 mln zł. Deficyt w kwocie około 7 mln zł planuje się pokryć przychodem pochodzącym z zaciągniętego kredytu długoterminowego.

Znamy też inwestycje, które będą realizowane w przyszłym roku. Oprócz inwestycji tzw. przechodzących, jak budowa nowej ulicy łączącej ul. Kołobrzeską z ul. Polną, miasto planuje też m.in. budowę nowej drogi łączącej Bugno z drogą ekspresową S11 na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej, budowę ul. Prusa, ul. Cichej, przebudowę ul. Letniskowej oraz przebudowę skrzyżowania drogi wojewódzkiej nr 172 z ul. Skowronkową.

Zaplanowano też przebudowę ul. Ordona, Wodociągowej, Jasnej oraz budowę parkingu przy ul. Kołobrzeskiej (inwestycja będzie realizowana w ramach BO).

To nie wszystko, jeżeli chodzi o zadania inwestycyjne. W przyszłym roku planuje się budowę kolejnych punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych, rozbudowę oświetlenia miejskiego i doświetlenie kolejnych przejść dla pieszych, rozbudowę monitoringu wizyjnego, budowę pomostu na jeziorze Trzesiecko oraz toalety w Parku Miejskim.

W przyszłym roku prowadzona będzie m.in. przebudowa kina "Wolność" oraz modernizacja wyciągu narciarskiego na Trzesiecku. Powstaną też miejskie lunety obserwacyjne (BO) oraz wyremontowany (uruchomiony) zostanie zegar na wieży Kościoła Mariackiego.

Na inwestycje w 2021 roku ratusz planuje wydać kwotę około 17 mln zł.