Budżet Obywatelski hitem tegorocznego lata

Miasto z Wizją / 24.09.2020 / Komentarze
Wiceburmistrz Maciej Makselon: Mieszkańcy oddali już ponad 11,5 tysiąca głosów. W niedzielę 27 września o północy kończy się możliwość głosowania internetowego

Mieszkańcy, którzy dotychczas nie oddali jeszcze swoich głosów na inicjatywy w ramach przyszłorocznego Budżetu Obywatelskiego, mają na to jeszcze tylko kilka dni. Głosowanie zakończy się w niedzielę, 27 września o północy.

Przypomnijmy, że głosowanie rozpoczęło się 7 września. Pomysły mieszkańców odnośnie tego, na co w tym roku można spożytkować łączną pulę 800 tys. złotych były różnorodne. Od małych inwestycji i remontów, poprzez nieco większe przedsięwzięcia i inicjatywy dla szerszego grona mieszkańców, aż po duże projekty turystyczne i imprezy kulturalne dla szczecinecczan i przyjezdnych gości. Głosować można na stronie www.szczecinek.budzet-obywatelski.org. Swoje głosy można oddawać także w działającym codziennie mobilnym punkcie, który zlokalizowany jest na Placu Wolności.

Do dziś na wybrane przez siebie projekty zagłosowało 3 813 mieszkańców, którzy oddali łącznie 11 520 głosów.

- Zostały dokładnie 4 dni na to, aby oddać swój głos. W niedzielę, 27 września równo o północy kończy się możliwość głosowania internetowego, więc wszyscy ci, którzy jeszcze się wahają lub dopiero teraz dowiadują się o Budżecie Obywatelskim mają jeszcze szansę, aby wejść na stronę internetową szczecinek.budzet-obywatelski.org i spośród 20 fantastycznych propozycji mieszkańców wybrać pięć tych, na które można oddać swój głos – mówi wiceburmistrz Maciej Makselon.

- Warto to zrobić z wielu powodów. Chociażby dlatego, żeby móc mieć realny wpływ na to, co w Szczecinku w następnym roku wydarzy się czy w skali miasta, czy w skali własnego osiedla, czy być może zagłosować na jedną z miękkich inicjatyw, czyli wybrać spośród różnego rodzaju koncertów, eventów, które również są w ofercie Budżetu Obywatelskiego. Przeznaczyliśmy na to w przyszłorocznym budżecie 800 tys. zł. I ta kwota będzie wykorzystana na realizację zwycięskich projektów. Te inwestycje i miękkie projekty zostaną zrealizowane w przyszłym roku i będą już na sztywno wpisane do budżetu miasta na rok przyszły. Czyli to będzie pierwszy taki modelowy Budżet Obywatelski – dodaje wiceburmistrz.

Prawo udziału w głosowaniu ma każdy mieszkaniec Szczecinka zamieszkały na jego terenie. W imieniu osób niepełnoletnich głos oddaje rodzic/opiekun prawny. Głosowanie odbywa się przez oddanie głosu na papierowej karcie do głosowania w punkcie głosowania lub drogą elektroniczną na stronie internetowej budżetu obywatelskiego. Każdy głosujący może oddać głos na maksymalnie pięć projektów. Z kolei każda osoba uprawniona do głosowania może zagłosować tylko jeden raz. Tytuły projektów Budżetu Obywatelskiego (wraz z opisem), nad którymi możemy głosować dostępne są na stronie internetowej: https://szczecinek.budzet-obywatelski.org/projekty

Tekst: Marzena Góra

Foto: Sławomir Włodarczyk