Budynek "po leśnikach" wkrótce doczeka się lokatorów

Miasto z Wizją / 19.09.2019 / Komentarze
Część szczecineckich organizacji pozarządowych znajdzie siedzibę przy ul. Kościuszki

W sierpniu miasto stało się właścicielem okazałego obiektu zlokalizowanego przy ul. Kościuszki 20. To tu wcześniej przez wiele lat swoją siedzibę miało Nadleśnictwo Szczecinek. Wkrótce budynek doczeka się nowych „lokatorów”. W obiekcie zarządzanym obecnie przez Samorządową Agencję Promocji i Kultury swoje miejsce spotkań znajdą stowarzyszenia i organizacje pozarządowe.

- Nie wszystkie organizacje pozarządowe, które dotychczas miały swoje lokum przy ul. Bartoszewskiego, będą mogły pomieścić się w wyremontowanym budynku przy ul. Armii Krajowej – mówi burmistrz Daniel Rak. - Dla przykładu stowarzyszenie Bratek będzie na pewno miało swoją siedzibę już w tym obiekcie przy ul. Kościuszki 20. W minionym tygodniu spotkaliśmy się także ze Szczecineckim Stowarzyszeniem Motocyklowym. Będzie to pierwsze stowarzyszenie, które podpisze umowę z SAPiKiem na użytkowanie tego obiektu.

Budynek o powierzchni ponad 1600 m2 został zakupiony przez miasto za kwotę 1,3 mln złotych. Będzie wymagał jeszcze nakładów finansowych na przeprowadzenie prac remontowych. – Czeka nas duża inwestycja. Chcemy jednak te pomieszczenia, które są dzisiaj gotowe do tego, żeby je użytkować, już przeznaczać i dedykować dla stowarzyszeń – dodaje burmistrz.

Tekst: Marzena Góra

Foto: Sławomir Włodarczyk