Bezrobocie rośnie, chętnych do pracy brak

Miasto z Wizją / 15.02.2019 / Komentarze
Remonty budynków za unijne pieniądze - piąty przetarg zakończył się niepowodzeniem

Po raz piąty miastu nie udało się rozstrzygnąć przetargu na gruntowny remont 7 budynków wielorodzinnych (nie wpłynęła żadna oferta). Zadanie inwestycyjne pn. "Wykonanie kompleksowej głębokiej modernizacji energetycznej wielorodzinnych budynków mieszkalnych w mieście Szczecinek" "pójdzie" na kolejny, szósty przetarg. Czy wreszcie znajdzie się chętny na podniesienie unijnej kasy?

- Pieniądze leżą i czekają, ale nikt ich nie chce podnieść - dziwi się Tomasz Kołosowski, główny specjalista ds. zamówień publicznych Urzędu Miasta.

Przypomnijmy: W 2017 roku miasto otrzymało wsparcie finansowe w wys. 1,7 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020 z przeznaczeniem na gruntowny remont 7 budynków wielorodzinnych należących do miasta, zlokalizowanych przy ul. Winnicznej: 18, 20, 22, 28 i 30, Emilii Plater 15 oraz Armii Krajowej 15.

Wkład finansowy miasta w planowaną inwestycje to 800 tys. zł. Pieniądze zabezpieczone zostały w tegorocznym budżecie.