Bez zmiany opłat za łowy na Parsęcie

Miasto z Wizją / 04.01.2022 / Komentarze
Znamy wędkarski cennik na sezon 2022

Tanio nie jest, ale z pewnością ceny za uprawianie sportu wędkarskiego na królowej polskich rzek łososiowych nie wystraszą wędkarzy.

Mowa o Parsęcie. Rybacki użytkownik obwodu - Związek Miast i Gmin Dorzecza Parsęty opublikował ceny wędkarskich zezwoleń na 2022 rok. Najważniejsza wiadomość jest taka, że opłata pozostała bez zmian i kosztuje tyle, ile w minionym roku, czyli 300 zł.

Rybacki użytkownik wody przewidział też ulgi. Młodzież do lat 18, seniorzy - osoby, które skończyły 65 lat oraz osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności uiszczą roczną opłatę w wys. 210 zł.

Oczywiście można też wykupić zezwolenia okresowe. Np. zezwolenie 1-dniowe kosztuje 30 zł. Z kolei za 3-dniowe zapłacimy 60 zł, a za 7-dniowe - 110 zł. Można również nabyć zezwolenie miesięczne (30-dniowe). To wydatek w wys. 150 zł.

Nieco taniej kształtują się opłaty za połów ryb na jeziorach Baczyno i Baczynko, rzece Wogrze, rozlewisku Pyszka, Kanale Drzewnym, starorzeczach Parsęty oraz innych wodach administrowanych przez ZMiGDP.  Opłata roczna za połów wszystkimi dozwolonymi na danych odcinkach metodami wynosi 110 zł. Również w przypadku tych łowisk, Związek przewidział ulgi dla nastolatków, seniorów i osób niepełnosprawnych.

Zezwolenie na połowy na Parsęcie, jej dopływach i zbiornikach obwodu, można kupić przez internet oraz w wybranych sklepach wędkarskich w regionie, m.in. w Połczynie Zdroju, Grzmiącej i Barwicach. Szczecineccy wędkarze mogą to uczynić również w siedzibie Szczecineckiej Lokalnej Organizacji Turystycznej przy ul. Kościuszki 22 (była siedziba Nadleśnictwa Szczecinek).

UWAGA: Od stycznia obowiązuje nowy regulamin amatorskiego połowu ryb na wodach administrowanych przez Związek (zmiany dot. dopływów Parsęty).

Tekst: Sławomir Włodarczyk

Foto: Marek Dywizjusz/ZMiGDP/Facebook