Art Piknik na jazzową nutę

Miasto z Wizją / 02.08.2021 / Komentarze
Za nami kolejny dzień szczecineckiego święta sztuki i muzyki

Z każdą kolejną edycją Szczecinecki Art Piknik stale się rozrasta, skupiając wokół siebie coraz to nowych artystów, jednocześnie ponownie przyciągając nad Trzesiecko tych, którzy odwiedzili nas w latach ubiegłych. Tak jest również i tym razem. Także forma tej kilkudniowej imprezy nabiera coraz większych rozmachów. Tym razem potrwa on aż dziewięć dni.

Za nami drugi dzień Art Pikniku. Niedzielne (1 sierpnia) popołudnie mogliśmy spędzić w miejskim parku, obcując ze sztuką w  jej dwóch formach. Przy pomoście centrum i barze Rybka stanęła mobilna wystawa czasowa pod nazwą „Wro Fashion Photo”. Do udziału w wystawie agencja modelingowa SPOT Management zaprosiła 15 fotografów, którzy tworzą w obszarze fotografii mody i fotografii ludzi. Zadaniem artystów było przygotowanie zdjęcia, które interpretuje zarówno motyw przewodni, jak i fotografię modową.

Tego dnia nad brzegiem Trzesiecka rozbrzmiały także nieco spokojniejsze nuty. Odbyły się tu dwa koncerty. Jako pierwsi przed publicznością wystąpili trio: Anderman-Szuba-Kruczkowska. Zaraz po nich na scenę wkroczyło kolejne trio: Dygat-Walczak-Prokopowicz. Dodajmy, że z kolei wieczorem u stóp wieży Bismarcka zaplanowany został koncert gongów „Medytacja słońca” w wykonaniu Ananty Mrozińskiego i Julii Tarasewicz.

To jednak nie koniec wydarzeń, które będą miały miejsce podczas tegorocznego Art Pikniku. Co jeszcze nas czeka? We wtorek, 3 sierpnia na scenie przy pomoście centrum odbędzie się koncert na ludową nutę. W czwartek, 5 sierpnia odbędzie się tradycyjne spotkanie przy dawnym klubie Hi-Hat. Tego dnia będzie również miało miejsce uroczyste odsłonięcie muralu na elewacji budynku przy ul. Rzecznej. Z kolei przed najmłodszymi wystąpi Teatr Małe Mi.

Piątek, 6 sierpnia to m.in. wernisaż malarstwa Katarzyny Szurkowskiej w Muzeum Regionalnym, wernisaż rysunku Henryka Sawki, a także koncerty podczas których wystąpi przed nami Boogie Show, Kulesza „Przepis a dobro” oraz zespół DOFX. Z kolei gwiazdą wieczoru będzie Łąki Łan. Sporo tego dnia będzie się działo także na terenie Ślusarni, gdzie tradycyjnie zorganizowana zostanie Art Wioska.

W sobotę, 7 sierpnia – oprócz kolejnego dnia wspólnej zabawy w Art Wiosce – czeka nas także pokaz ognia oraz koncert Piotra Bukartyka z Zespołem. Po koncercie organizatorzy zapraszają wszystkich na teren Ślusarni, gdzie odbędzie się after party (wstęp 20 zł). Zwieńczeniem tegorocznego Art Pikniku będzie niedzielny (8 sierpnia) występ teatru Małe Mi oraz Krzysztofa Ścierańskiego i Przemysława Knopika.

Tekst, foto: Marzena Góra