Alkoholowa libacja małolatów, bójka, 110 interwencji

• Tv
Miasto z Wizją / 16.08.2016 / Komentarze
Tydzień Straży Miejskiej

W minionym tygodniu strażnicy miejscy podjęli 110 interwencji w stosunku do 128 osób.

- Za pomocą kamer monitoringu ujawniliśmy 43 zdarzenia, z czego w 36 przypadkach interwencję podjęły nasze patrole - mówi "Miastu z Wizją" komendant SM Grzegorz Grondys.

W czwartek (11.08) około godz. 6.30 patrol dozorując ul. Cieślaka zauważył palący się samochód ciężarowy. Strażnicy zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz zaalarmowali Straż Pożarną. Do czasu ugaszenia pożaru kierowali ruchem drogowym umożliwiając sprawne prowadzenie akcji gaśniczej.

O zdarzeniu pisaliśmy w artykule:

W sobotę (13.08) po godz. 12 strażnicy interweniowali na ul. Limanowskiego gdzie w klatce schodowej spał upojony alkoholem mężczyzna. Został on doprowadzony do miejsca zamieszkania.

W poniedziałek (15.08) tuż po północy operator monitoringu wizyjnego zauważył w kamerach dwóch młodych mężczyzn pijących wódkę na postoju taxi przy ul. 28 Lutego. Patrol udał się na miejsce i wylegitymował imprezowiczów. Okazało się, że jeden z nich to uczeń szkoły podstawowej, a drugi - gimnazjalista. Obaj małoletni zostali doprowadzeni do domów i przekazani opiekunom.

Tego samego dnia około godz. 22.30 operator kamer monitoringu wizyjnego zauważył bójkę pomiędzy dwoma mężczyznami. Miała ona miejsce na ul. 28 Lutego w sąsiedztwie "małej poczty". Po przyjeździe na miejsce zdarzenia strażnicy zastał leżącego na ziemi dobrze znanego im z wcześniejszych interwencji bezdomnego. Mężczyzna odmówił jakiejkolwiek pomocy i oddalił sie z miejsca zdarzenia.

Tekst: Sławomir Włodarczyk

Foto/video: Straż Miejska