997 - kryminalne wydarzenia tygodnia

Miasto z Wizją / 05.03.2021 / Komentarze
Potrącenie na pasach. Pijani kierowcy. Bez uprawnień z narkotykami i pod ich działaniem - za kierownicą

W Szczecinku doszło do potrącenia na przejściu dla pieszych. Młoda kobieta kierująca pojazdem Ford Focus nie zauważyła dziewczyny, którą potrąciła. Ofiara z obrażeniami ciała została przewieziona do szczecineckiego szpitala. Po wykonaniu badań okazało się (na szczęście), że zdrowiu ofiary nic nie zagraża. Wobec tego Policja zakwalifikowała zdarzenie jako kolizję drogową.

Policjanci zatrzymali 3 nietrzeźwych kierujących. Niechlubnym rekordzistą opilstwa za kierownicą okazał się mieszkaniec gminy Borne Sulinowo, który w alkomat wydmuchał promil alkoholu.

Policjanci zatrzymali też dwóch kierowców, którzy prowadzili pojazd będąc pod działaniem narkotyków. Do takich zdarzeń doszło w Szczecinku i Barwicach.  W obu przypadkach policjanci zabezpieczyli środki odurzające.

30-letni mężczyzna zatrzymany w Szczecinku, nie dość, że jechał po zażyciu narkotyków, posiadał je w samochodzie, to dodatkowo, po sprawdzeniu w policyjnym systemie, okazało się, że na ma uprawnień do prowadzenia pojazdu. Mieszkaniec Białego Boru za swoje czyny odpowie przed sądem.

Policjanci zatrzymali też 5 osób (w wieku 23-35 lat), które posiadały przy sobie narkotyki. Jeden z nich w znacznej ilości, bo 40 gramów. Mężczyzna usłyszał zarzuty zagrożone karą do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci posiedli wiedzę o osobie, która kupiła piły spalinowe pochodzące z przestępstwa (kradzież z niezabezpieczonego garażu). W związku z przestępstwem policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców gminy Barwice. Za kradzież grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.