986 - tygodniowy raport Straży Miejskiej

• Tv
Miasto z Wizją / 04.10.2021 / Komentarze
Nieletni na alkoholowych saksach, kolizja i pies potrącony przez samochód

W minionym tygodniu strażnicy podjęli 86 interwencji. Z kolei operatorzy monitoringu wizyjnego ujawnili 32 zdarzenia.

- Mieszkańcy Szczecinka zgłosili nam 36 interwencji - mówi "Miastu z Wizją" komendant SM Grzegorz Grondys.

- Cztery osoby zostały doprowadzone do miejsca zamieszkania. 8 zwierząt zostało przekazanych do schroniska i dla lekarzy weterynarii. Strażnicy zastosowali blokady na koła 5 samochodów oraz pomogli w uruchomieniu dwóch pojazdów.

We wtorek (28.09) po godz. 7 operator monitoringu wizyjnego zauważył mężczyznę, który na trawniku przed Urzędem Miasta załatwił potrzebę fizjologiczną. Patrol wylegitymował mężczyznę, który po sobie posprzątał. Sprawa będzie miała swój finał w sądzie.

Niespełna godzinę później na ul. Kościuszko doszło do kolizji dwóch samochodów osobowych. Strażnicy zabezpieczyli miejsce zderzenia do czasu przyjazdu Policji.

W środę (29.09) przed godz. 19 na terenie Skateparku przy ul. Cieślaka operator kamer monitoringu ujawnił trzech młodych mężczyzn spożywających alkohol. Patrol wylegitymował całą trójkę. Okazało się, że są to nieletni 15-latkowie, uczniowie jednej ze szkół ponadpodstawowych. Po poinformowaniu o tym fakcie Policji, cała trójka została doprowadzona do internatu i przekazana dla wychowawcy.

W sobotę (2.09) dyżurny SM otrzymał zgłoszenie o psie potrąconym przez samochód na ul. Pilskiej. Po przyjeździe na miejsce strażnicy zastali zgłaszającą, która oświadczyła, że pies leżał na jezdni i gdy ściągała go na pobocze to ją ugryzł. Pies został przewieziony przez strażników weterynarii, gdzie pomogli również w zabezpieczeniu przednich, połamanych łap.

[Wideo]

Demolka na przystanku autobusowym

Wandal ujęty przez Straż Miejską

Taki widok zaobserwował w poniedziałek 27 września o godz. 8 na ul. Jana Pawła II operator kamer monitoringu miejskiego. Na nagraniu widać jak mężczyzna, który jak się później okazało był pod wpływem alkoholu walczy z koszem na śmieci próbując go przewrócić. Następnie siłą wyrywa gablotę na przystanku, próbuje również wyrwać ściankę poniżej, jednak ta opiera się, wiec daje za wygraną. Na koniec zostawia buty w otworze i bez butów wsiada do autobusu. Niestety dla niego został ujęty przez strażniczki miejskie i przekazany Policji. Teraz odpowie za zniszczenie mienia.