986 - tygodniowy raport Straży Miejskiej

  • Aktualności
Miasto z Wizją / 02.08.2021 / Komentarze
Agresywny mężczyzna na placu zabaw i kradzież warzyw z ogrodów działkowych

W minionym tygodniu strażnicy podjęli 133 interwencje. Z kolei operatorzy monitoringu wizyjnego ujawnili 27 zdarzeń.

- Mieszkańcy Szczecinka zgłosili nam 65 interwencji - mówi "Miastu z Wizją" komendant SM Grzegorz Grondys.

- Dla Policji przekazano 1 osobę, Do miejsca zamieszkania i szpitala strażnicy doprowadzili 2 osoby. 3 zwierzęta zostało przekazanych do schroniska i lekarzy weterynarii. Strażnicy zastosowali blokady na koła 11 samochodów oraz pomogli w uruchomieniu 5 pojazdów.

We wtorek (27.07) około godz. 19.30 dyżurny SM otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie, który dewastuje plac zabaw przy ul. Kościuszki. Na miejscu strażnicy zastali wskazanego mężczyznę. Znajdował się pod wpływem środków odurzających i alkoholu, był bardzo agresywny. Strażnicy założyli mu kajdanki, pomimo tego dalej był agresywny, nie można było z nim nawiązać kontaktu. Dopiero po przyjeździe patrolu Policji, wspólnie przewieziono go do szpitala.

W niedziele (1.08) po godz. 14 dyżurny przyjął zgłoszenie o kradzieży warzyw na ogrodach działkowych przy ul. Szczecińskiej. Zgłaszająca opisała kobietę, która kolejny raz miała kraść tam warzywa. Strażnicy znaleźli opisaną kobietę w jednej z klatek schodowych pobliskiego bloku. Kobieta została wylegitymowana.

- W niedzielę zabezpieczaliśmy uroczystości z okazji rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Ochraniamy też imprezy odbywające się w ramach Art Pikniku - dodaje G. Grondys.

Tekst i foto główne: Sławomir Włodarczyk