986 - tygodniowy raport Straży Miejskiej

Miasto z Wizją / 06.05.2024 / Komentarze
Pijackie wybryki, nieuważny kierowca i ranna kaczka

W minionym tygodniu strażnicy podjęli 114 interwencji. Z kolei operatorzy monitoringu wizyjnego ujawnili 29 zdarzeń.

- Mieszkańcy Szczecinka zgłosili nam 70 interwencji - mówi "Miastu z Wizją" komendant Straży Miejskiej Grzegorz Grondys.

- Jedna osoba została przekazana Policji, jedna została doprowadzona do miejsca zamieszkania. Strażnicy zastosowali blokady na koła 13 samochodów i pomogli w uruchomieniu 7 pojazdów. Siedem zwierząt zostało przekazanych do schroniska lub lekarzy weterynarii.

W środę (1.05) po godz. 19 operator kamer monitoringu wizyjnego zauważył na ul. Warcisława IV dwóch mężczyzn, którzy zaczepiali przypadkowych przechodniów i gonili ich po ulicy. Jeden z nich pił wódkę. Podczas interwencji zachowywali się wulgarnie i agresywnie. Na obu zostaną sporządzone wnioski o ukaranie za zakłócanie porządku publicznego.

W czwartek (2.05)  po godz. 14 strażnicy podjęli interwencję na ul. Tulipanowej, gdzie kierujący samochodem BMW uderzył w latarnię oraz znaki drogowe. Na miejscu zdarzenia strażnicy wylegitymowali kierującego oraz pasażerkę. Kierowca tłumaczył, że zagapił się i za późno zahamował. Na miejsce wezwano patrol policji, któremu przekazano kierującego.

Kilka godzin później dyżurny SM otrzymał telefoniczne wezwanie na interwencję na ul. Tulipanową, gdzie na posesję wszedł młody dzik. Zgłaszający zamknął go w garażu, strażnicy odebrali warchlaka
a następnie po konsultacji z lekarzem weterynarii przewieźli go do lasu i tam wypuścili.

W piątek (3.05) około godz. 9.30 strażnicy otrzymali zgłoszenie o młodej kaczce złapanej na haczyk wędkarski. Strażnik wyłowił kaczkę z jeziora. Po wyjęciu z dzioba haczyka kaczka została wypuszczona do jeziora.

- W piątek prowadziliśmy działania mające na celu zabezpieczenie porządku podczas uroczystości obchodów Święta Konstytucji 3 Maja - mówi G. Grondys.