986 - tygodniowy raport Straży Miejskiej

Miasto z Wizją / 18.01.2021 / Komentarze
Wandal zniszczył urządzenie alarmowe

W minionym tygodniu strażnicy podjęli 89 interwencji. Operatorzy monitoringu wizyjnego ujawnili 18 zdarzeń.

- Mieszkańcy Szczecinka zgłosili 47 interwencji - mówi "Miastu z Wizją" komendant SM Grzegorz Grondys.

- Do miejsca zamieszkania doprowadzono 3 osoby w tym dwie bezdomne do ogrzewalni. Dla Policji przekazano 1 osobę. 3 zwierzęta zostały przekazane do schroniska lub weterynarii. Strażnicy zastosowali blokady na koła 3 samochodów. Z uwagi na awarię startera i potrzebę oddania go do naprawy gwarancyjnej nie mamy, czym pomagać w uruchamianiu pojazdów. Działalność taka zostanie wznowiona po powrocie urządzenia z naprawy. Strażnicy w dalszym ciągu zajmowali się dostarczaniem pomocy żywnościowej dla osób poddanych kwarantannie.

We wtorek (11.01) około godz. 22.30 strażnik pełniący służbę z policjantami podejmował interwencję w sprawie kobiety, która oblała się łatwopalną cieczą i się podpaliła. Strażacy PSP udzielili kobiecie pierwszej pomocy.

W piątek (15.01) strażnicy asystowali pracownikom ZGM przy przeglądzie lokalu.

Około godziny 19.30 dyżurny SM przyjął zgłoszenie o mężczyźnie leżącym na ul. Wodociągowej.

- Na miejscu zastano mężczyznę leżącego przed blokiem. Był to znany nam bezdomny. Odmawiał pomocy medycznej, więc został przez strażników przewieziony do ogrzewalni - mówi G. Grondys.

W sobotę (16.01) około godz. 15.30 do komendy SM przyszedł mężczyzna, bez kurtki i butów, w skarpetkach. Był pobudzony pod wpływem środków odurzających. Mężczyzna ten kilkukrotnie uderzył w urządzenie alarmowe zamontowane na budynku niszcząc je. Został obezwładniony przez strażników i przekazany Policji.

W niedziele (17.01) po godz. 21 patrol zatrzymał do kontroli rowerzystkę, która poruszała się rowerem bez wymaganego oświetlenia. Dodatkowo poruszała się chodnikiem. Podczas legitymowania wprowadziła strażników w błąd podając fałszywe dane. Sprawa ta mogła zakończyć się pouczeniem, ale w związku z zachowaniem kobiety zostanie skierowany na nią wniosek o ukaranie.