986 - tygodniowy raport Straży Miejskiej

• Tv
Miasto z Wizją / 24.01.2023 / Komentarze
Marsz wandali ulicami Szczecinka

W minionym tygodniu strażnicy podjęli 103 interwencje. Z kolei operatorzy monitoringu wizyjnego ujawnili 14 zdarzeń.

- Mieszkańcy Szczecinka zgłosili nam 32 interwencje - mówi "Miastu z Wizją" Komendant Straży Miejskiej Grzegorz Grondys.

- Trzy osoby zostały przekazane Policji. Strażnicy zastosowali blokady na koła 13 samochodów i pomogli w uruchomieniu 8 pojazdów. 5 zwierząt zostało przekazanych do lekarzy weterynarii lub schroniska dla zwierząt.

W czwartek (19.01) tuż po godz. 10 patrol kontrolował kotłownię jednego z zakładów przy ul. Harcerskiej. Analiza dymu wykazała przekroczenie norm lotnych związków organicznych, co świadczyło o spalaniu odpadów w postaci plastików, płyt drewnopochodnych zawierających kleje i lakiery itp. Strażnicy po wejściu do kotłowni zastali odpady przygotowane do spalania. Osoba spalająca odmówiła strażnikom możliwości pobrania próbek do ekspertyzy. W związku z taką sytuacją na osobę spalającą tam śmieci zostanie skierowany wniosek o ukaranie.

W piątek (20.01) przed godz. 23 strażnicy interweniowali w szpitalu, gdzie zgłoszono mężczyznę leżącego w piwnicy.

- Był to doskonale nam znany z wielu wcześniejszych interwencji bezdomny. Został doprowadzony do noclegowni - mówi G. Grondys.

W sobotę (21.01) przed godz. 8 na ul. Kaszubskiej operator monitoringu zauważył dwóch mężczyzn, którzy za wiatą przystankową ukryli czarne worki. Patrol, który został wysłany na miejsce stwierdził, że w workach znajdują się różnego rodzaju elementy metalowe w tym pocięte nogi od regałów sklepowych. W wyniku podjętej obserwacji patrol zauważył tych samych mężczyzn jak wrócili na przystanek. Tam zostali wylegitymowani. Jak się okazało elementy te pochodziły z budowy sklepu przy ul. 1 Maja. Kierownik sklepu dokonał wyceny skradzionych rzeczy. Obaj mężczyźni zostali przekazani Policji.

W niedzielę (23.01) po godz. 23 operator kamer monitoringu ujawnił grupę młodych mężczyzn idącą przez Plac Wolności.

- Jeden z nich zaczął kopać i przewracać śmietniki, obok których przechodził następnie weszli oni w ul. Boh. Warszawy, gdzie mężczyzna kontynuował kopanie w śmietniki z następnie ręką wybił szybę w stojącej tam gablocie - ujawnia komendant.

- Na widok radiowozu sprawca zaczął uciekać jednak po krótkim pościgu został ujęty na przystanku autobusowym przy ul. Jana Pawła II. Sprawca został przekazany Policji.

Wideo: Straż Miejska Szczecinek