75 interwencji Straży Miejskiej

• Tv
Miasto z Wizją / 04.01.2016 / Komentarze
Bezdomni, pijani, leżący. Monitoring wychwycił 19 zdarzeń

W ubiegłym tygodniu szczecineccy strażnicy podjęli 75 interwencji w stosunku do 82 osób.

- Za pomocą kamer monitoringu ujawniliśmy 19 zdarzeń, w 14 przypadkach interwencję podjęły nasze patrole - mówi „Miastu z Wizją” komendant SM Grzegorz Grondys.

W poniedziałek (28.12) przed godz. 21 dyżurny otrzymał telefoniczne wezwanie do mężczyzny leżącego przy sklepie. Okazało się, że mężczyzna jest upojony alkoholem. Do tego przewracając się doznał urazu głowy. Na miejsce zdarzenia wezwano zespół pogotowia ratunkowego, który zabrał go do szpitala.

W środę (30.12) około godz. 22.40 dyżurny komendy SM otrzymał telefoniczne zgłoszenie o mężczyźnie siedzącym przy budynku I Liceum Ogólnokształcącego. Okazało się, że jest on ubrany jedynie w koszulę i skarpety, bez butów. Był upojony alkoholem. Został odwieziony do miejsca zamieszkania.

W nocy z piątku na sobotę (1/2.01) strażnicy skontrolowali kilka znanych im miejsc pobytu bezdomnych.

- Wylegitymowaliśmy sześciu bezdomnych, jednak odmówili oni przyjęcia pomocy - dodaje Grzegorz Grondys. - Najbardziej drastycznym obecnie przypadkiem jest bezdomny koczujący w namiocie oraz trójka bezdomnych śpiących przy ognisku w okolicy hali Ślusarnia.

W niedzielę (3.01) po godz. 21 strażnicy otrzymali wezwanie na interwencję do mężczyzny leżącego przy ul. Kopernika. Był pijany, został zabrany i przewieziony do miejsca zamieszkania.

Reportaż: Sławomir Włodarczyk
Zdjęcia/Montaż: Paweł Adamowski

Więcej filmów z monitoringu miejskiego