133 interwencje i wandal na przystanku

• Tv
Miasto z Wizją / 15.02.2016 / Komentarze
Tydzień Straży Miejskiej

W ubiegłym tygodniu strażnicy miejscy podjęli 133 interwencje w stosunku do 129 osób.

- Za pomocą kamer monitoringu ujawniliśmy 35 zdarzeń, z czego w 32 przypadkach interwencję podejmowały nasze patrole - mówi "Miastu z Wizją" komendant SM Grzegorz Grondys.

We wtorek (9.02) przed godz. 15 dyżurny komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie o mężczyźnie leżącym na ul. Mierosławskiego. Patrol, który udał się na miejsce zdarzenia zastał mężczyznę upojonego alkoholem do nieprzytomności. Nie można było porozumieć się z nim, w związku, z czym został przewieziony przez strażników do szpitala.

W piątek (12.02) po godz. 22 patrol został wezwany na interwencję na Plac Wolności. Według świadków zdarzenia mężczyzna miał tam rzucać kamieniami w budynek ratusza. Strażnicy zatrzymali pijanego awanturnika. Wobec niego zostanie skierowany wniosek o ukaranie do Sądu Rejonowego w Szczecinku.

W niedzielę (14.02) po godz. 3 operator kamer monitoringu miejskiego zaobserwował młodego mężczyznę, który podszedł do przystanku Komunikacji Miejskiej.

- Zdarzenie miało miejsce przy ul. Powstańców Wielkopolskich - mówi G. Grondys. - Mężczyzna przewrócił stojący tam kosz na śmieci
a następnie kopiąc nogą zniszczył szybę w wiacie przystankowej. Pomimo, że patrol na miejscu zdarzenia był bardzo szybko wandala nie udało się pojmać. Na szczęście został rozpoznany na nagraniu. Wobec niego już wcześniej podejmowaliśmy szereg interwencji.

Montaż: Paweł Adamowski