116 km/h przez wieś

Miasto z Wizją / 13.11.2020 / Komentarze
"Szybki" szofer stracił prawo jazdy

Kierujący volkswagenem stracił prawo jazdy na trzy miesiące za niedostosowanie prędkości jazdy do obowiązującego ograniczenia w terenie zabudowanym. Mężczyzna przekroczył dozwoloną prędkość o 66 km/h.

Policjant z Ogniwa Ruchu Drogowego szczecineckiej komendy zatrzymał do kontroli drogowej w Jeleninie, gmina Szczecinek kierującego pojazdem osobowym marki Volkswagen. 38-letni mieszkaniec powiatu szczecineckiego w terenie zabudowanym jechał z prędkością 116 km/h.

Kierujący najwyraźniej zapomniał, że według obowiązujących przepisów, kiedy na obszarze zabudowanym dopuszczalna prędkość przekroczona zostanie o więcej niż 50 km/h, obligatoryjnie zatrzymywane jest prawo jazdy na trzy miesiące.

Mężczyzna zgodnie z przepisami został ukarany mandatem karnym, a co gorsza w związku z przekroczeniem prędkości o 66 km/h kierującemu zatrzymano prawo jazdy.

Informacja: Oficer prasowy KPP Szczecinek asp. Anna Matys

Foto: Sławomir Włodarczyk