116 interwencji, 42 zdarzenia w oku kamery

Miasto z Wizją / 19.09.2016 / Komentarze
Tydzień Straż Miejskiej

W ubiegłym tygodniu szczecineccy strażnicy miejscy podjęli 116 interwencji w stosunku do 118 osób.

- Za pomocą kamer monitoringu ujawniliśmy 42 zdarzenia, z czego w 40 przypadkach interwencję podejmowały nasze patrole - mówi "Miastu z Wizją" komendant SM G. Grondys.

We wtorek (13.09) przed godz. 23 podczas dozorowania ul. Wyszyńskiego patrol zauważył rowerzystę jadącego całą szerokością ścieżki dla rowerów. Podczas kontroli mężczyzna miał bełkotliwą mowę i czuć było od niego ostrą woń alkoholu. Na miejsce zdarzenia został wezwany patrol policji, któremu przekazano rowerzystę. W wydychanym powietrzu miał ponad 2 promile alkoholu.

W czwartek (15.09) strażnicy otrzymali informację o mężczyźnie, który wyszedł z ośrodka Pro Bono w Gałowie i od dwóch dni nie powrócił. Podczas kontroli dworca PKP strażnicy znaleźli tego mężczyznę. Został on przekazany Policji.

W piątek (16.09) po godz. 20 strażnicy dozorując ul. Piłsudskiego zauważyli dwóch mężczyzn idących od strony basenu. Jeden z nich kucnął za pojemnikiem do zbierania odzieży i zaczął mazać po nim farbą w sprayu, po czym zaczęli szybko oddalać się z miejsca zdarzenia. Mężczyźni w wieku 20 i 25 lat zostali ujęci przy garażach. W pobliżu strażnicy ujawnili kolejne miejsce, które pomazali farbą. Sprawca wandalizmu został przekazany Policji.

W sobotę (17.09) około godz. 21.40 dyżurny komendy SM otrzymał telefoniczne wezwanie do grupy osób, które na ul. Poświatowskiej miały spożywać alkohol. Na miejscu strażnicy zastali pięciu nieletnich pijących piwa. Chłopcy zostali przekazani policji.

Tekst i foto główne: Sławomir Włodarczyk

Foto - galeria: Straż Miejska