102 lata niepodległej Polski

Miasto z Wizją / 11.11.2020 / Komentarze
Kameralna uroczystość pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego

Tegoroczne obchody Narodowego Święta Niepodległości zdecydowanie różniły się od tych z lat poprzednich. Z uwagi na zagrożenie epidemiologiczne i ograniczenia dotyczące organizacji zgromadzeń, dzisiejsza (11 listopada) uroczystość miała wymiar jedynie symboliczny.

Wczesnym popołudniem pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego miały miejsce kameralne obchody tego jednego z najważniejszych polskich świąt. Udział w nich wzięli przedstawiciele władz ratusza – burmistrz Daniel Rak, wiceburmistrz Maciej Makselon oraz Przewodnicząca Rady Miasta Katarzyna Dudź, przedstawiciele starostwa wraz ze starostą Krzysztofem Lisem, a także posłowie  ziemi szczecineckiej Jerzy Hardie-Douglas, Małgorzata Golińska i Radosław Lubczyk. Złożyli oni okolicznościowe wiązanki kwiatów pod pomnikiem marszałka.

Jednak w tym roku obchody odbyły się bez oficjalnych wystąpień i zgromadzeń, bez przemówień, a także bez rozmaitych akcji i wydarzeń kulturalno-rozrywkowych mających upamiętnić kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Po krótkiej, symbolicznej uroczystości część mieszkańców spotkała się na Placu Kamińskiego, skąd wyruszył zmotoryzowany „marsz” niepodległości. Grupa kierowców przejechała przez miasto przystrojonymi w biało-czerwone barwy samochodami i głośnymi klaksonami upamiętniła wydarzenia jakie rozegrały się 102 lata temu.

Tekst, zdjęcia: Marzena Góra