Drogi do garaży i na działki zostaną zmodernizowane

Miasto z Wizją / 21.04.2024 / Komentarze
Działkowcy dostaną także znacznie większe środki na inwestycje

Od kilku lat ratusz przeprowadza liczne inwestycje w infrastrukturę miejską. Teraz przyszedł czas na kolejne. Rozpoczęła się już budowa dróg dojazdowych do ogrodów działkowych w zachodniej części miasta.

Wkrótce ruszy także budowa miejsc parkingowych przy ul. Wiatracznej.

Nie zapomniano również o właścicielach i najemcach garaży. W niektórych częściach miasta ich stan doprasza się o modernizację. Te również zostaną przeprowadzone w niedługim czasie, dzięki czemu mieszkańcy będą mogli swobodnie i bez większych kłopotów dostać się swoimi samochodami do garaży, a także bezpiecznie dojść do nich lub wrócić pieszo do domu.

– Inwestycje w infrastrukturę miejską to jedne z najważniejszych wyzwań stojących przed naszym miastem. Chcemy, aby każdy mieszkaniec Szczecinka mógł korzystać z jak najlepszej jakości dróg i parkingów– mówi burmistrz Daniel Rak.

– Dużo w tej sprawie udało już się nam zrobić, ale wciąż jest jeszcze wiele do zrobienia. Dlatego doprowadzimy do budowy dróg na ogrody

działkowe przy os. Zachód i przy ul. Kołobrzeskiej. Z kolei przy ul.

Wiatracznej powstaną nowe miejsca parkingowe przy ogrodach działkowych.

– Wprowadzimy również program „Droga do garaży”, czyli utwardzimy drogi dojazdowe do garaży mieszkańców Szczecinka – dodaje burmistrz.

To jednak nie koniec dobrych wiadomości. Każdego roku miasto przeznacza w swoim budżecie kwotę na rozwój ogrodów działkowych funkcjonujących na terenie i obrzeżach miasta.

Środki te mogą zostać spożytkowane na zadania służące poprawie warunków na popularnych ROD--ach. Wkrótce użytkownicy Rodzinnych Ogrodów Działkowych będą mieli do swojej dyspozycji znacznie więcej Śródków na inwestycje, niż dotychczas.

Burmistrz Daniel Rak spotkał się ze szczecineckimi działkowcami.

W trakcie rozmów padły także konkretne deklaracje.

– Z działkowcami dyskutowaliśmy o najpotrzebniejszych inwestycjach.

Zadeklarowałem, że tak, jak do tej pory będziemy wspierali szczecineckie ogrody działkowe współfinansując remonty. Gwarantuję, że kwota przeznaczona na ten cel wzrośnie trzykrotnie - zapewnia burmistrz

Miasto z Wizją

Foto: Sławomir Włodarczyk