Remonty ulic, dróg i chodników

Miasto z Wizją / 29.11.2018 / Komentarze
W 2019 roku oprócz dużych inwestycji będą też "drobne", ale niezwykle wyczekiwane przez mieszkańców Szczecinka

O planowanych szczecineckich inwestycjach w przyszłym roku pisaliśmy w artykule: "Szczecinek w budowie - 2019"

Dość powiedzieć, że miasto w przyszłym roku będzie budowało za blisko 27 mln zł przy własnym wkładzie blisko 21,6 mln zł.

Ale tzw. duże inwestycje to nie wszystko. Będą też mniejsze, które również pochłoną niemałe środki budżetowe.

Ratusz wyremontuje chodniki, wykona zjazdy, zbuduje zatoki i parkingi oraz wyremontuje ulice za ponad pół miliona złotych.

Takie inwestycje zaplanowano na i przy ul.: Grunwaldzkiej, Kochanowskiego, Słonecznej - schody, Koszalińskiej (ulica osiedlowa) i Ordona – Bohaterów Warszawy, wykona remonty cząstkowe jezdni bitumicznych za 160 tys. zł oraz remonty dróg gruntowych i żużlowych za 350 tys. zł.

To nie wszystko. Na oznakowanie pionowe i poziome plus wykonanie progów zwalniających miasto przeznaczy w przyszłym roku 220 tys. zł. Będą też prowadzone przeglądy i prace konserwacyjne na szczecineckich mostach - za 10 tys. zł.

Studiując projekt budżetu możemy się dowiedzieć, że na letnie i zimowe utrzymanie ulic miasto wyda w przyszłym roku 1,3 mln zł - jako dopłatę dla Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej. "Dorzuci" się też kwotą 70 tys. zł do utrzymania wiat na przystankach komunikacyjnych.

Komunikacja Miejska w 2019 roku otrzyma z kasy miasta dopłatę w wys. 3,6 mln zł. Dzięki tej operacji miejski przewoźnik nie zostanie zmuszony do podnoszenia opłat za bilety uprawniające do podróżowania autobusami (bilet normalny - 3 zł, ulgowy - 1,5 zł, dobowy - 5 zł). Jak powiedział nam burmistrz Daniel Rak, zgodnie z obietnicą wyborczą, prawdopodobnie od 2020 roku mieszkańcy Szczecinka będą podróżować KM za darmo.

Ratusz wspomoże też spółkę ZGM-TBS kwotą 500 tys. zł. W ramach tej dopłaty wykonane zostaną remonty elewacji i dachów wspólnot mieszkaniowych. To nie wszystko. Miasto przeznaczy też 140 tys. zł na gospodarkę gruntami i nieruchomościami, a na pozostałą działalność mieszkaniową - 1,7 mln zł, w tym 1,5 mln zł kosztować będzie utrzymanie lokali socjalnych.

Łącznie na wydatki w dziale "Gospodarka mieszkaniowa" miasto zaplanowało wyasygnować kwotę 2,4 mln zł.