Zmiana stawek opłaty za odbiór odpadów komunalnych

Miasto z Wizją / 27.06.2019 / Komentarze
Od poniedziałku 1 lipca: selektywnie - 18 zł, nieselektywnie - 36 zł

Urząd Miasta informuje, iż zgodnie z uchwałą Rady Miasta z dn. 23 maja br. w sprawie wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, ustalenia stawki tej opłaty oraz stawki opłaty za pojemnik o określonej pojemności (Dz. Urz. Woj. Zachodniopomorskiego poz. 3041) od dnia 1 lipca 2019 r. obowiązywać będą nowe stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi w wysokości:

18 zł miesięcznie od każdego mieszkańca, jeżeli odpady są zbierane i odbierane w sposób selektywny,

36 zł miesięcznie od każdego mieszkańca, jeżeli odpady komunalne nie są zbierane i odbierane w sposób selektywny.

W związku ze zmianą stawki opłaty, właściciele nieruchomości otrzymają zawiadomienia o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, wyliczonej jako iloczyn liczby osób zamieszkujących nieruchomość podanych w złożonej deklaracji oraz nowej stawki opłaty. Jeśli dane przyjęte do obliczenia wysokości opłaty w zawiadomieniu będą zgodne ze stanem faktycznym, właściciele nieruchomości nie są obowiązani do złożenia nowej deklaracji i uiszczają opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi w wysokości podanej w zawiadomieniu. Natomiast w przypadku, gdy na nieruchomości zmieniły się dane mające wpływ na wysokość opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi (np. nastąpiła zmiana liczby osób zamieszkujących nieruchomość), właściciel nieruchomości jest obowiązany złożyć nową deklarację w terminie 14 dni od dnia nastąpienia zmiany.

Terminy płatności opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz numery indywidualnych rachunków bankowych nie ulegają zmianie, wobec czego opłatę należy uiszczać z góry do 15 dnia każdego miesiąca.

W przypadku nieruchomości o charakterze mieszanym, dla części nieruchomości niezamieszkałej stawki za pojemniki z odpadami komunalnymi od dnia 1 lipca 2019 r. wyniosą:

Tekst: Mateusz Ludewicz, rzecznik prasowy Urzędu Miasta

Opracowanie i foto: Sławomir Włodarczyk