Zawody strzeleckie i wystawa broni

Miasto z Wizją / 09.06.2019 / Komentarze
"Impuls" zaprosił miłośników strzelania

Dziś (niedziela 9.06) Miejska Strzelnica Sportowa tętni życiem i hukiem wystrzałów. Wszystko za sprawą "XIX edycji Pucharu Prezesa Klubu Impuls".

- Udział w zawodach bierze ponad 60 osób. To nie tylko członkowie "Impulsu", ale też Szczecineckiego Bractwa Kurkowego - mówi "Miastu z Wizją" Zbigniew Masełek, szef "Impulsu".

- Przyjechali też do nas koledzy w bractw kurkowych i klubów strzeleckich z innych miejscowości w regionie. Zabawa jest przednia, a rywalizacja bardzo poważna, na serio. Najlepsi z najlepszych wyróżnieni zostaną pucharami, medalami i okolicznościowymi dyplomami.

Wielką atrakcją dzisiejszych zawodów jest wystawa broni strzeleckiej.

- Prezentujemy tu zbiory i eksponaty członków naszej Sekcji Kolekcjonerskiej. Możemy podziwiać broń strzelecką z przełomu ubiegłego stulecia (XIX/XX wiek) oraz broń współczesną, m.in. kilka rodzajów najsłynniejszego karabinku na świecie, czyli AK-47 - mówi "Miastu z Wizją" Paweł Szarkowski z "Impulsu".

- Mamy też broń używaną w czasach II wojny światowej oraz kilka modeli pistoletów, po współczesne, będące na wyposażeniu wielu armii świata. Część broni ma wartości bojowe. Wymaga to posiadania specjalnego zezwolenia.

Na strzelnicę sportową przybyli dziś nie tylko strzelcy, ale też ich rodziny i wielu mieszkańców Szczecinka, miłośników militariów i sportu strzeleckiego.

Więcej zdjęć: