Zawodnicy KSW z sukcesami w Ostródzie

• Aktualności
Miasto z Wizją / 20.03.2018 / Komentarze
Do domu wrócili z naręczem medali

W miniony weekend w Ostródzie rozegrane zostały Międzynarodowe Mistrzostwa Polski taekwondo GTF. Zawodnicy zmierzyli się w kategoriach kadeci, juniorzy, seniorzy oraz oldboy. Łącznie udział w zawodach wzięło 430 zawodników. Wśród nich nie mogło zabraknąć również reprezentacji naszego miasta – ośmiu zawodników z KSW Szczecinek, którzy po powrocie do domu mogą pochwalić się sporymi sukcesami.

Wśród kadetów w kategorii 46 kg złoty medal wywalczył Dominik Wasilewski, natomiast w  kategorii wagowej +69 kg ze srebrem wrócił Szymon Gaczyński. Wśród juniorów na podium również nie zabrakło zawodników KSW Szczecinek. W kategorii +61 kg brązowy medal zdobyła Sara Cieślik, w kat. 64 kg brązowy medal wywalczył Maciej Pokusa, w kat. 70 kg na brązowy medal zasłużył Dorian Doliński, a w kat. 58 kg miejsca 5 – 8 Jakub Gałan.

Z kolei wśród seniorów w kategorii 76 kg na najwyższym miejscu podium stanął Bartłomiej Mienciuk KSW Szczecinek. - W kategorii oldboy srebrny medal zdobył Zbigniew Sołtys, który w półfinale odniósł kontuzję i nie mógł wystartować w walce finałowej – relacjonuje trener Krzysztof Pajewski. - Warto podkreślić, iż Zbigniew Sołtys jest najbardziej utytułowanym zawodnikiem i trenerem klubu. Trenuje od początku powstania klubu, czyli od 10 października 1991 roku.

Tekst: Marzena Góra