Wniosek o dofinansowanie na „elektryki” już gotowy

Miasto z Wizją / 30.01.2019 / Komentarze
KM dziś złoży dokumenty, co da przewoźnikowi szansę na zakup kolejnych 10 autobusów

Jak już informowaliśmy, Komunikacja Miejska ma szansę na otrzymanie dofinansowania w wysokości 85 proc. na zakup kolejnych dziesięciu pojazdów elektrycznych. Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju ogłosiło konkurs, w którym w ramach „Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko” do podziału jest 330 mln złotych właśnie m.in. na zakup przez miejskich przewoźników elektrycznych autobusów.

Podczas wtorkowej (29.01) nadzwyczajnej sesji Rady Miasta radni przegłosowali zmiany do wieloletniej prognozy finansowej miasta. Tym samym podjęli decyzję o realizacji w latach 2022-2023 przedsięwzięcia pn. "Rozwój zeroemisyjnego transportu zbiorowego w Szczecinku poprzez zakup autobusów o napędzie elektrycznym wraz z zakupem ładowarek oraz modernizacją niezbędnej infrastruktury dla Komunikacji Miejskiej". Planowany łączny limit nakładów finansowych na to zadanie wynosi 9 614 000 zł, z tego na  2022 r. – 5 236 685 zł a na  2023 r. – 4 377 315 zł.

To otworzyło „furtkę” do możliwości ubiegania się o wspomniane wsparcie finansowe z rządowego programu na zakup „elektryków”. Jak powiedział nam prezes szczecineckiej Komunikacji Miejskiej Tomasz Merk – wniosek o dofinansowanie jest już gotowy i dziś (30.01) zostanie złożony.

Jak przyznaje nasz rozmówca, jedną z trudności podczas przygotowań do ubiegania się o dofinansowanie był m.in., krótki termin na składanie wniosków. Ten bowiem wyznaczono do końca stycznia, a zatem na jego przygotowanie przewoźnik miał zaledwie kilka tygodni. O tym, czy Szczecinek otrzyma dofinansowanie na poziomie 85 proc. na zakup kolejnych elektrycznych autobusów dowiemy się dopiero na przełomie marca i kwietnia.

Teks, foto: Marzena Góra