Więcej stacji i rowerów w mieście

Miasto z Wizją / 02.10.2018 / Komentarze
Dwie nowe wypożyczalnie staną przy basenie oraz siedzibie Kronospanu

Podczas poniedziałkowej (1.10) sesji Rady Miasta radni podjęli decyzję o zmianach w budżecie miasta. Jednym z punktów projektu uchwały jest zwiększenie o kwotę 111 tys. zł budżetu w związku z planowaną darowizną od firmy Kronospan z przeznaczeniem właśnie na instalację dwóch nowych stacji wypożyczalni rowerów.

To jednocześnie odpowiedź na głosy mieszkańców proszących o rozbudowę wypożyczalni i umieszczenie dodatkowych stacji  w kolejnych punktach miasta. Tym samym wkrótce w przestrzeni miejskiej pojawią się dwie kolejne stacje. Pierwsza z nich stanie przy miejskim basenie, natomiast druga zlokalizowana zostanie przy firmie Kronospan. Ich zakup pośrednio sfinansuje właśnie Kronospan przekazując miastu na ten cel darowiznę.

- Chcemy zamontować obie nowe stacje jak najszybciej, jeszcze w tym roku – mówi "Miastu z Wizją" Tomasz Merk, prezes szczecineckiej Komunikacji Miejskiej. – Stacja w sąsiedztwie Kronospanu powstanie na życzenie samych pracowników, którzy niejednokrotnie mówili, że chętnie będą korzystali z miejskich rowerów jako alternatywy jadąc do i z pracy. Stacja przy basenie natomiast powstanie na prośbę mieszkańców, którzy regularnie korzystają z pływalni i chcieliby móc dojeżdżać do tego miejsca właśnie miejskimi rowerami.

Dodajmy, że przekazanie przez firmę darowizny na ten cel to jednocześnie jeden z punktów porozumienia podpisanego w poniedziałek (1.10) między miastem i Kronospanem. Więcej na ten temat pisaliśmy w artykule „Porozumienie z Kronospanem”.

Tekst: Marzena Góra

Foto: Sławomir Włodarczyk