"Wiarusy" powędrują leśnymi ścieżkami

Miasto z Wizją / 16.04.2024 / Komentarze
Szczecineccy turyści zapraszają na wiosenny rajd

Turyści z Wojskowego Koła PTTK „Wiarusy” zapraszają miłośników czynnego wypoczynku na świeżym powietrzu na rajd turystyczny pn. "Leśne ścieżki". Rajdowanie pieszo i na rowerach będzie miało miejsce w niedzielę 21 kwietnia.

Turyści wyznaczyli sobie zbiórkę o godz. 10.30 przed dworcem PKP. Piechurzy pójdą ulicami: Pilską, Fabryczną, Leśną i Szlakiem Papieskim Jana Pawła II. Z kolei rowerzyści pojadą przez Marcelin, Godzimierz, Czarnobór i Buczek. Obie grupy spotkają się na terenie rekreacyjnym przy Parafii pw. Franciszka z Asyżu, gdzie około godz. 15 nastąpi zakończenie rajdu.

Na mecie rajdu jego uczestnicy odpoczną przy ognisku spożywając turystyczną pieczoną kiełbaskę. Odbędą się też konkursy rekreacyjne z nagrodami. Ponadto będzie (w ramach wpisowego: 6 i 8 zł, odpowiednio dla osób zrzeszonych w PTTK i niezrzeszonych) pamiątkowa odznaka rajdowa. Dla chętnych potwierdzenie punktów na odznakę OTP i OTK oraz ulotka krajoznawcza.

- Rajd odbędzie się bez względu na pogodę, ale zapewniam, że ta, jak zawsze, będzie nam sprzyjać - mówi "Miastu z Wizją" szef "Wiarusów" Bogdan Bereszyński.

Zapisów na rajd (wraz z wpisowym) należy dokonać w siedzibie "Wiarusów", tel. kom. 661 123 919 lub w Centrum Informacji Turystycznej - do dnia 19.04 (włącznie).

Na zdjęciach: Kronika Koła PTTK "Wiarusy" - Rajdy "Leśne Ścieżki" z lat 1996 - 1999.