Wiadukt na Bugno mocno spóźniony

Komunikat o błędzie

Deprecated function: Function Redis::delete() is deprecated in Redis_Lock_PhpRedis->lockRelease() (line 111 of /var/www/d7/sites/all/modules/redis/lib/Redis/Lock/PhpRedis.php).
Miasto z Wizją / 26.09.2018 / Komentarze
Nową przeprawą nad torami pojedziemy dopiero wiosną przyszłego roku

Wiadukt w ciągu ulicy Koszalińskiej prowadzący na Bugno miał być gotowy najpóźniej w listopadzie. Wiadomo już, że nie będzie. Drogowcy podali nowy prawdopodobny termin zwieńczenia inwestycji - maj 2019 roku.

Obserwując plac budowy, co też skrupulatnie czyniliśmy, można było się spodziewać takiego rozwiązania. Latem na wiadukcie niewiele się działo. Postawiono słupy nośne i prowadzono prace ziemne. Wczoraj (poniedziałek 24.09) ruszyły roboty nad montażem legarów łączących poszczególne elementy przyszłego wiaduktu. Dwa odcinki - od ul. Koszalińskiej są już gotowe.

Później, o ile pozwolą warunki atmosferyczne, a zima sprzyjać będzie pracom budowlanym, rozpocznie się betonowanie przeprawy. Nowy wiadukt będzie przebiegać nad torami kolejowym i dwoma pasami drogi ekspresowej S11. Jego długość to nieco ponad 90 m, a szerokość blisko 15 m. Po obu stronach jezdni (szerokość jednego pasa ruchu to 3,5 m) zlokalizowane zostaną przejścia dla pieszych i ścieżka rowerowa.

Jak ujawnił nam burmistrz Daniel Rak, pierwotnie GDDKiA planowała wykorzystać gotowy już wiadukt jako końcowy element objazdu z Marcelina do Szczecinka drogą krajową nr 20. Czy tak się stanie, zobaczymy?