Weź nie pytaj, weź... zamigaj

• Tv
Miasto z Wizją / 05.09.2019 / Komentarze
W Szczecinku migali znany przebój i nagrali do niego teledysk

W Szczecinku od kilku lat prężnie działa Fundacja Przyjaciele Języka Migowego zrzeszając osoby niesłyszące z terenu naszego miasta i powiatu. Swojego wsparcia mieszkańcom borykającym się z różnego rodzaju niepełnosprawnościami zawsze udziela także prężnie działająca Fundacja Jaś i Małgosia Szkoły i Placówki Terapeutyczne. W ostatnim czasie wspólnie z uczestnikami kursu języka migowego wzięli oni udział w niecodziennej inicjatywie. Postanowili bowiem nagrać swój własny teledysk, bazujący na znanym hicie Pawła Domagały „Weź nie pytaj”. Tekst tej popularnej piosenki na język migowy przełożyła Ewa Tomczyk, Powiatowy rzecznik Osób Niepełnosprawnych i prezes Fundacji Przyjaciele Języka Migowego. Tak powstała wersja piosenki o przekornym tytule „Weź nie pytaj, weź zamigaj”. Reżyserii teledysku podjął się Krzysztof Kalisiak.

Tekst: Marzena Góra