Wędkarskie Mistrzostwa Europy na Trzesiecku

Miasto z Wizją / 02.10.2018 / Komentarze
Wędkarze z 11 krajów z gościną w Szczecinku - już łowią

Dziś (piątek 5.10) na jeziorze Trzesiecko rozpoczęły się Międzynarodowe Zawody Spinningowe Osób Niesłyszących i Niedosłyszących. Weekendowe wędkarskie zmagania w Szczecinku mają rangę nieoficjalnych Mistrzostw Europy.

- Na wodzie jest 88 wędkarzy, w tym trzech reprezentantów Szczecinka. To nieco mniej, niż zgłosiło akces. Niestety, nie dojechała do nas grupa wędkarzy z Białorusi. Po prostu zostali zatrzymani na granicy i nie wjechali do Polski - mówi "Miastu z Wizją" Mariusz Getka, prezes Szczecineckiej Lokalnej Organizacji Turystycznej.

W weekend łowią na szczecineckim akwenie reprezentanci 11 państw europejskich - Ukrainy, Kazachstanu, Litwy, Łotwy, Estonii, Rosji, Irlandii, Finlandii, Niemiec, Białorusi i Polski.

Wędkarze łowić będą w piątek i sobotę (5/6 października) od godz. 9 do 16. Odbędą się wówczas dwie tury zawodów (baza - stanica wędkarska przy ul. Kilińskiego).

Zakończenie międzynarodowych zmagań wędkarskich na Trzesiecku będzie miało miejsce w sobotę o godz. 19 na zamku Książąt Pomorskich.