Wędkarski finał sezonu na Trzesiecku

Miasto z Wizją / 26.09.2018 / Komentarze
"Pracusie Wędkują", "Szczecinecki Jesiotr" i "Drapieżnik", czyli pracowita jesień naszych wędkarzy

Rok 2018 jest niezwykle pracowity dla wędkarzy Koła PZW "Jesiotr". Nasi miłośnicy połowu ryb rozegrali już kilka większej i mniejszej rangi zawodów, sprzątali brzegi jezior i angażowali się w przedsięwzięcia organizowane przez Okręg PZW Koszalin, SzLOT, OSiR i miasto (czytaj: brali na siebie główne sprawy organizacyjne).

Tegoroczna jesień na Trzesiecku zapowiada się równie pracowicie.

- W niedzielę 30 września po raz pierwszy zorganizujemy drużynowe zawody pn. "Pracusie Wędkują". To oferta skierowana do pracowników szczecineckich firm i zakładów pracy. Drużyny rywalizować będą w 3-osobowych zespołach w okolicy plaży na Świątkach i Lipowego Potoku - mówi "Miastu z Wizją" prezes "Jesiotra" Andrzej Pilzek (komunikat organizacyjny i zapowiedź zawodów w osobnym artykule - dop. red.).

- Dwa tygodnie później, w niedzielę 14 października gościć będziemy uczestników Ogólnopolskich Spinningowych Zawodów Parami z Łodzi pn. "Szczecinecki Jesiotr". Na ostateczny rezultat w tych zawodach, podobnie jak miało to miejsce w ubiegłym roku, wspólnie pracować będzie dwóch wędkarzy. Zawodom seniorów towarzyszyć będą zawody dzieci i młodzieży pn. "Mały Szczecinecki Jesiotr". Bogaty w wydarzenia sezon zakończymy zawodami "Drapieżnik" w Narodowe Święto Niepodległości 11 listopada (niedziela). To będą równocześnie zawody o mistrzostwo koła podsumowujące obecny sezon. Tradycyjnie już wędkarze będą mogli zabrać na brzeg (według ich uznania, raz w roku) złowione przez siebie ryby.

Niejako "po drodze" w weekendy 6-7 października i 20-21 października Szczecinek gościć będzie uczestników zawodów Wędkarzy Niesłyszących i Niedosłyszących (nieoficjalne Mistrzostwa Europy) oraz "Crazy Fishermen Trophy Szczecinek 2018". Obie wędkarskie imprezy rozgrywane będą pod Honorowym Patronatem Burmistrza Szczecinka.

Tekst: Sławomir Włodarczyk

Foto główne Andrzej Kąkol - PZW "Jesiotr"

Foto w tekście: Sławomir Włodarczyk