Wakacje w Szczecinku. Jest w czym wybierać

Miasto z Wizją / 23.06.2019 / Komentarze
Dzieci podczas letniej przerwy z pewnością nie będą mogły narzekać na nudę

Uczniowie szczecineckich szkół, którzy tegoroczną letnią przerwę od zajęć lekcyjnych spędzą w mieście, z pewnością nie będą mogli narzekać na nudę i brak zajęć. Przyglądając się licznym propozycjom zachęcającym do aktywnego spędzenia tegorocznych wakacji, trzeba przyznać, że jest w czym wybierać.

Jak co roku sporo atrakcji najmłodszym zapewni Samorządowa Agencja Promocji i Kultury, która wspólnie z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji przygotowała propozycję dla najmłodszych. Tegoroczna wspólna wakacyjna zabawa będzie przebiegała pod hasłem „Eco wakacje”. Czas ten dzieci wraz ze swoimi opiekunami będą spędzać aktywnie, uczestnicząc w przygotowanych zajęciach. Jak zapowiadają organizatorzy, wśród licznych propozycji na pewno nie zabraknie ciekawych zajęć i atrakcyjnych wycieczek.

- Zabierzemy uczestników na ciekawe wycieczki m.in. do Leonardii w Krupach. To doskonałe miejsce do dobrej zabawy i wypoczynku. Odwiedzimy również rodzinny park rozrywki Pomerania w Dygowie, gdzie czekać na nas będzie mnogość atrakcji i wrażeń – zapowiadają organizatorzy. - Oczywiście nie zabraknie interesujących warsztatów i konkurencji sportowych. Te, oraz inne niezwykłe przygody, dostępne będą w dwóch terminach od 15 lipca do 19 lipca oraz od 22 lipca do 26 lipca. Zapisy wyłącznie na jeden wybrany termin, drogą elektroniczną w dniu 1 lipca o godzinie 12.00 na stronie www.sapik.pl. Oferta dla dzieci od lat 7 z terenu powiatu szczecineckiego.  Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Na wspólne wakacyjne spotkania wszystkie dzieci zaprasza także szczecineckie Muzeum Regionalne. Bezpłatne wakacje w muzeum w tym roku przebiegać będą pod hasłem „Spacerkiem po starym Szczecinku”. W ich ramach dzieci wybiorą się na piesze wycieczki po naszym mieście. W trakcie zajęć dowiedzą się wielu ciekawych historii o średniowiecznych warowniach, bunkrach i wieżach rozsianych po Szczecinku. Spotkania będą odbywały się w środy od 3 do 24 lipca w godzinach 9.00-14.00. Zapisy osobiście w siedzibie muzeum (ul. Szkolna 1) lub telefonicznie pod nr  94 37 409 77.

Z kolei Spółdzielczy Dom Kultury działający przy Szczecineckiej Spółdzielni Mieszkaniowej zaprasza najmłodszych mieszkańców do wzięcia udziału w letniej akcji przebiegającej pod nazwą „Zielona Świetlica”. Propozycja ta skierowana jest do dzieci w wieku od 6 do 11 lat. Będą one mogły w terminie od 24 czerwca do 19 lipca uczestniczyć w wakacyjnych zajęciach, w trakcie których nie tylko miło spędzą czas w gronie swoich rówieśników, ale także będą brały czynny udział w rozmaitych zajęciach. Jak zapewniają organizatorzy Zielonej Świetlicy – dzieci z pewnością nie będą mogły narzekać na nudę i brak zajęć. Wszyscy uczestnicy będą mieli zapewnioną opiekę pedagogiczną, ciekawy program zajęć, posiłek oraz ubezpieczenie. Dokonać zapisu oraz uzyskać więcej informacji można w Spółdzielczym Domu Kultury (ul. Warcisława IV 14a) w pok. 2 i 4 na II piętrze lub pod numerem telefonu 94 37 438 22 wew. 29 w godzinach 11.00-17.00.

Tradycyjnie jak co roku o najmłodszych, którzy wakacyjne dni spędzają w mieście, nie zapomniała spółka Aqua-Tur – zwłaszcza o tych, którzy nie stronią od wodnych atrakcji. Z myślą o nich spółka Aqua-Tur przygotowała kolejną wakacyjną promocję, zapraszając dzieci i młodzież w swoje progi. Uczniowie szczecineckich szkół podstawowych w tym czasie mogą bezpłatnie korzystać z krytej pływalni – za okazaniem ważnej legitymacji szkolnej. Darmowe wejścia obowiązują od poniedziałku do piątku w godzinach 15.00-17.00. Wakacyjne bezpłatne wejścia obowiązują od 24 czerwca do 23 sierpnia.

Tekst: Marzena Góra
Foto: 123rf