W ratuszu gościli zagraniczni inwestorzy

  • Aktualności
Miasto z Wizją / 13.06.2019 / Komentarze
Mogli oni zapoznać się z możliwościami, jakie oferuje Szczecinek w przypadku zainwestowania tu przez nich swojego kapitału

Od poniedziałku (10.06) w naszym mieście trwają jedne z największych w kraju targi meblarskie - Hausmesse, organizowane corocznie przez firmę Kronospan. Tym samym w Szczecinku gościmy właścicieli oraz reprezentantów dużych, średnich i małych firm z terenu całej Europy. Część z nich od wielu już lat współpracuje z Kronospanem, regularnie odwiedzając także nasze miasto. Na targach nie brakuje także nowych inwestorów, którzy do Szczecinka przyjechali po raz pierwszy. Zarówno jedni, jak i drudzy często zainteresowani są możliwościami rozwijania swoich przedsiębiorstw i nawiązania dłuższej współpracy z firmą, m.in. poprzez inwestowanie właśnie w Szczecinku.

Aby przybliżyć im nieco nasze miasto w środę (12 czerwca) w ratuszu gościli uczestnicy tegorocznych targów Hausmesse, reprezentujący zagranicznych przedsiębiorców. Wysłuchali oni krótkiej prezentacji dotyczącej naszego miasta, przygotowanej przez burmistrza Daniela Raka. Inwestorzy mieli okazję m.in. zapoznać się z możliwościami, jakie oferuje Szczecinek w przypadku zainwestowania tu przez nich swojego kapitału, a także dowiedzieć się nieco więcej o współpracy pomiędzy firmą Kronospan a miastem.

- Po raz pierwszy podczas targów Hausmesse możemy gościć w szczecineckim ratuszu uczestników tych największych targów związanych z obróbką drewna organizowanych przez Kronospan – mówi burmistrz Daniel Rak. - Miasto Szczecinek i firma Kronospan ściśle ze sobą współpracują na różnych płaszczyznach. Jesteśmy właśnie w trakcie realizacji czwartego porozumienia, w ramach którego realizujemy wspólnie inwestycje ważne dla mieszkańców Szczecinka związanych m.in. z ekologią. Z drugiej strony Kronospan często włącza się w nasze miejskie pomysły

- My jako samorząd staramy się wypełnić i stworzyć optymalną ofertę dla osób, które podejmują decyzję o tym, czy przeprowadzić się do Szczecinka, związać się z tym miastem i tu pracować – dodaje burmistrz.

Obecni w ratuszowej sali zagraniczni goście mogli m.in. zapoznać się z głównymi inwestycjami realizowanymi obecnie - lub zrealizowanymi w poprzednich latach - licznymi inwestycjami. Dowiedzieli się także nieco więcej o miejskiej infrastrukturze, rozwiązaniach dotyczących służby zdrowia i usług medycznych świadczonych w naszym mieście, a także ofercie edukacyjnej czy ofercie turystycznej.

Tekst, zdjęcia: Marzena Góra