Toruń będzie pracować w Szczecinku

Miasto z Wizją / 08.03.2018 / Komentarze
Znamy już firmę, która wyremontuje nam ulice Kościuszki i Trzesiecką

Zarząd Powiatu Szczecineckiego zdecydował, że największą w tym roku inwestycję drogową w Szczecinku, oczywiście po budowie obwodnicy w ciągu drogi ekspresowej S11, czyli przebudowę ulic Kościuszki i Trzesieckiej, dokona firma z Torunia – Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowo-Inżynieryjnego S.A. Kwota zamówienia to 6,85 mln zł.

Dzięki aplikowaniu w „Programie rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019” powiatowy samorząd otrzymał wsparcie finansowe w wys. 3 mln zł.

Zadanie nosi nazwę: "Przebudowa drogi powiatowej nr 1315Z - ulicy Kościuszki i Trzesieckiej w Szczecinku od skrzyżowania z ulicą Karlińską do skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 172".

Inwestycja będzie realizowana na długości ponad 2380 m. Z opisu technicznego możemy się dowiedzieć, że obecna jezdnia obu ulic zostanie poszerzona z 6 m do 6,5 m. Powstaną też m.in. zjazdy, zatoki autobusowe oraz ciąg pieszo - rowerowy.

Inwestycja będzie realizowana przy wsparciu finansowym miasta. Ratusz w tegorocznym budżecie zabezpieczył na ten cel kwotę 1,5 mln zł. Powiat zakłada, że prace budowlane zostaną sfinalizowane do 31 października br.