Teraz pogodę nad jeziorem sprawdzimy on-line

Miasto z Wizją / 23.04.2018 / Komentarze
RCEE uruchomiło internetową stację pogody

Regionalne Centrum Edukacji Ekologicznej od początku swojego powstania oferuje swoim gościom – zwłaszcza tym najmłodszym - szereg edukacyjnych atrakcji, dzięki którym mogą oni poznawać i lepiej rozumieć otaczającą nas przyrodę. Stale też oferta ta jest poszerzana o kolejne urządzenia. Podczas styczniowego posiedzenia zarząd powiatu podjął decyzję o wyborze dostawcy przyrządów pomiarowych do Ośrodka Popularyzującego Naukę w Szczecinku, w ramach zadania pn. „Szczecinecki eksperyment”. Te dotarły już do Szczecinka i zostały oddane do użytku mieszkańcom, którzy teraz mają dostęp on-line do wyników pomiarów.

- Z myślą o pasjonatach sportów wodnych, turystach i mieszkańcach, których interesują aktualne warunki pogody w Szczecinku udostępniamy stację pogody on-line. Od teraz możecie Państwo sprawdzić w każdej chwili: temperaturę, siłę wiatru, ciśnienie i wiele innych danych oraz wykresów dobowych, które mogą okazać się przydatne w wielu życiowych sytuacjach – informuje Marcin Tadzik, rzecznik prasowy RCEE.

- Warto zaznaczyć, iż zakup naszej stacji możliwy był dzięki pozyskaniu środków zewnętrznych, w ramach projekt pn.: „Szczecinecki eksperyment - zakup wyposażenia do Ośrodka Popularyzującego Naukę w Szczecinku”, realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020 - dodaje.

Każdy, kto chciałby sprawdzić warunki pogodowe panujące nad naszym jeziorem, może to zrobić odwiedzając stronę www.webprojekty.com.pl/pogoda/index.php?idu=6

Tekst: Marzena Góra