Targi Haussmese 2019 - dzień trzeci

Miasto z Wizją / 10.06.2019 / Komentarze
Kamień węgielny, nowa hala produkcyjna, nowości branży meblarskiej i wizyta kontrahentów z całej Europy, czyli Kronospan się prezentuje

W Kronospanie trwają największe targi handlowe  skierowane do przedstawicieli branży meblarskiej. Dziś (środa 12.06) dzień trzeci.

Hala główna Kronospan Design Center kolejny raz zapełniła się produktami i innowacyjnymi rozwiązaniami branży budowlanej i meblarskiej, które prezentowane są uczestnikom targów.

- Hausmesse na stałe wpisało się w kalendarz szczecineckich wydarzeń kulturalno-biznesowych. Targi są jednocześnie spotkaniem, szkoleniem oraz wymianą kooperacyjną przedstawicieli branży drzewnej i meblarskiej, wszystkich, zainteresowanych innowacjami technologicznymi, trendami oraz nowatorskim wzornictwem – mówi "Miastu z Wizją" Beata Rafalo, rzecznik prasowy Kronospanu.

- Goście odwiedzający targi otrzymają niepowtarzalną okazję skorzystania z wyjątkowej oferty szkoleń, pozwalających poznać i zastosować później w praktyce rozwiązania, proponowane przez wystawców. To także doskonała okazja do zapoznania się z trendami i zmianami, obowiązującymi w dynamicznie zmieniającym się świecie wzornictwa. Tradycyjnie można też zwiedzić Kronospan Design Center.

Dziś uroczystość ważna dla Szczecinka - wkopanie kamienia węgielnego pod budowę nowego kompleksu Szczecineckiego Klastra Meblowego - hali o pow. 35 tys. m2.

- Obiekt zostanie wyposażony w pełną infrastrukturą przeciwpożarową. Zostanie zlokalizowany tuż obok hali, w której produkcję prowadzą m.in. Tvilum i BHK. Nowa hala zostanie oddana do użytku w przyszłym roku. Będzie miała możliwość podziału na sekcje, w zależności od potrzeb,m.in. lokalnych firm, które będą prowadzić tu produkcję - mówi Beata Rafalo, rzecznik prasowy Kronospan.

Trzeci dzień Targów Hausmesse 2019 zwieńczy wieczorny koncert zespołu Electric Light Orchestra.

Tekst: Sławomir Włodarczyk/Marzena Góra

Foto: S. Włodarczyk