SzLOT wytrwale pracuje i ma kolejną nagrodę

Miasto z Wizją / 12.07.2018 / Komentarze
Mariusz Getka: Owocuje współpraca z trzema gminami

Kilka dni temu pisaliśmy o nagrodzie dla Szczecineckiej Lokalnej Organizacji Turystycznej - grantu finansowego od "Tesco" na realizację projektu pn. "Nasz świat w obiektywie". Więcej na ten temat w artykule:

Teraz SzLOT znów ma powody do zadowolenia.

- Nasz projekt pn. „Perły turystyczne Bornego Sulinowa, Czaplinka, Połczyna Zdroju i Szczecinka” w konkursie wydawniczym organizowanym przez Zachodniopomorską Regionalną Organizację Turystyczną otrzymał najwyższą ocenę i dofinansowanie w kwocie 4800 zł - mówi "Miastu z Wizją" szef SzLOT Mariusz Getka.

- Nowy przewodnik będzie kompendium wiedzy, zbiorem informacji o „perłach turystycznych” znajdujących się na terenie poszczególnych gmin. Pomysł zrodził się w SzLOT, a jego głównym  celem jest zainteresowanie turystów atrakcjami znajdującymi się nieopodal miejsc w których wypoczywają. Każde z wyżej wymienionych miast ma do zaoferowania coś, czego nie posiadają inne, dlatego też mamy nadzieję, że nasze wydawnictwo będzie pierwszym krokiem zmierzającym w kierunku zintensyfikowania współpracy pomiędzy gestorami branży turystycznej Bornego Sulinowa, Czaplinka, Połczyna Zdroju i Szczecinka.

Jak podkreślił Mariusz Getka, to nie pierwsze, a tym bardziej nieostatnie działanie Szczecineckiej Lokalnej Organizacji Turystycznej w kwestii zacieśniania nie tylko turystycznej współpracy Szczecinka z Czaplinkiem, Połczynem Zdrojem i Bornem Sulinowo.

- Nasze kontakty z dnia na dzień stają się coraz bardziej owocne. Jestem przekonanym, że z obopólna korzyścią - nie tylko dla Szczecinka, ale też dla naszych przyjaciół "po sąsiedzku" - mówi M. Getka.

Tekst: Sławomir Włodarczyk

Foto: ZROT