Sześciu chętnych na wykonanie projektu rewitalizacji dworca

Miasto z Wizją / 29.11.2018 / Komentarze
Ceny od niespełna 200 tys. zł do ponad pół miliona zł

Aż sześć ofert otrzymał ratusz w przetargu na wykonanie dokumentacji projektowej rewitalizacji zabytkowego budynku dworca PKP. Rozpiętość cen jest znaczna - od niespełna 200 tys. zł do ponad 560 tys. zł. Miasto na to zadanie zamierza przeznaczyć 180 tys. zł brutto.

Wykonanie dokumentacji projektowej naszego zabytku przy torach podjęły się firmy: Studium Warszawa - za 565 tys. zł, Archenika Poznań - 194 tys. zł, A-C Studio Poznań - 209 tys. zł, Pracownia Projektowa Szczecin - 209 tys. zł, Architektoniczna Pracownia Projektowa Poznań - 240 tys. zł oraz Krzysztof Skirucha Szczecinek - za 227 tys. zł.

Oferenci deklarują wykonanie opracowania na koniec lipca bądź sierpnia 2019 roku.

Pieniądze na ten cel (I etap) zabezpieczono już w przyszłorocznym budżecie miasta. Warto przy tym zaznaczyć, że rewitalizacja naszego zabytku przy torach to jedna z obietnic wyborczych burmistrza Daniela Raka.

Przypomnijmy: Przedmiotem zamówienia jest wykonanie kompletnej dokumentacji projektowej wraz z wykonaniem urządzeń budowlanych niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania obiektu, który będzie mógł samoistnie spełniać funkcję gospodarczą i techniczną, m.in. organizacji ruchu i obsługi podróżnych na czas trwania robót budowlanych oraz adaptacji zasadniczej części istniejącego obiektu na cele działalności społeczno-kulturalnej.

W wyremontowanym kolejowym obiekcie będą znajdować się też pomieszczenia związane z funkcją dworca kolejowego (m.in. poczekalnia, kasy biletowe, zaplecze sanitarno – socjalne oraz magazyny).