Szczecinek uczci jubileusz 15-lecia w Unii Europejskiej

Miasto z Wizją / 10.04.2019 / Komentarze
Miasto planuje, że uroczystości odbędą się w lipcu - podczas Festiwalu Balonowego

Sejmik Województwa Zachodniopomorskiego przyjął uchwałę w sprawie ustanowienia na Pomorzu Zachodnim roku 2019 – Rokiem Unii Europejskiej, z okazji 15. rocznicy przystąpienia Polski do zjednoczonej Europy.

- Wiadomo, że wiele naszych samorządów zamierza uczcić ten doniosły jubileusz - mówi "Miastu z Wizją" Jakub Hardie-Douglas, radny Sejmiku. - Stąd też działania Sejmiku i zabezpieczenie stosownej kwoty na ten cel w tegorocznym budżecie województwa.

Jak powiedział nam J. Hardie-Douglas, samorządy mogą się starać o dofinansowanie organizacji jubileuszu kwotą do 10 tysięcy złotych.

- Na pewno uczyni to Szczecinek. Jestem po pierwszych rozmowach z burmistrzem Danielem Rakiem. Planujemy, że uroczystości uświetniające ten doniosły jubileusz będą miały miejsce nad Trzesieckiem podczas X Memoriału Balonowego 5-7 lipca. Szczegóły wkrótce.