Szczecinek miasto przyjazne osobom niepełnosprawnym

redakcja / 21.05.2015 / Komentarze
Jarmark Twórczości Osób Niepełnosprawnych to projekt skupiający w jednym miejscu czonków oraz podopiecznych stowarzyszeń, fundacji oraz ośrodków zajmujących się osobami niepełnosprawnymi.
W tym roku  odbywa się po raz XII. Plac Wolności w Szczecinku zamienił się w prawdziwe targowisko. Na stoiskach przygotowanych przez poszczególne instytucje, można było kupić prawdziwe działa sztuki. W większości proponowane artykuły zostały wykonane ręcznie przez osoby niepełnosprawne. Drewniane rzeźby, witraże, szkatułki, obrusy, serwety, przetwory i wiele innych artykułów mogli zakupić mieszkańcy naszego miasta podczas jarmarku. Organizatorzy przewidzieli również występy artystyczne oraz konkurs "Najładniejszy kram". Uwagę publiczności skupiały występy :

- Chór Wiolinki ze Szkoł nr 4
- Maciej Kuźniarski z WTZ Szczecinek
- Roztańćzone Anioły z ŚDs Turowo Pomorskie
- Skecz WTZ Promyk Czarne
- Gra na bębnach ŚDS Wałcz
- WTZ Szczecinek

Nie zabrakło również występów zespołów z SAPIK-u : HIP HOP, EMMA, Weronika Mikuła, Mateusz Stankiewicz, Balet, Ewa Rubik, KTT AIDA, REBELIA.