Szczecinek hucznie rozpoczął wakacyjny sezon

Miasto z Wizją / 30.06.2019 / Komentarze
Lato na MAXXXa: Long & Junior, Mrozu i Sylwia Grzeszczak

Mieszkańcy, którzy postanowili wspólnie spędzić piątkowy (28 czerwca) wieczór hucznie witając tegoroczny wakacyjny sezon, z pewnością nie żałowali. Późnym popołudniem na placu koncertowym na os. Zachód rozpoczął się koncert inaugurujący cykl plenerowych imprez w mieście. Wydarzenie to zorganizowane zostało wraz ze stacją RMF MAXXX i wpisało się w cykl koncertów w ramach „Lata na MAXXXa”.

Jeszcze zanim ze sceny rozbrzmiały pierwsze dźwięki mieszkańcy mogli odwiedzić specjalną ciężarówkę, gdzie na wszystkich łasuchów czekał Wawel Truck - mobilny świat zabaw, pełen słodyczy, gier i aplikacji, zapewniając pyszną zabawę i mnóstwo frajdy zwłaszcza najmłodszym mieszkańcom. Ci nieco starsi mogli odwiedzić Strefę Kasztelana, gdzie – oprócz zimnego piwa – czekały aktywne zabawy, fotobudka oraz koło fortuny z mnóstwem gadżetów do wygrania.

Po godz. 18 ze sceny mieszkańców przywitał duet Long & Junior, czyli polski zespół wykonujący muzykę z pogranicza disco polo i dance. Mogliśmy go usłyszeć w Szczecinku już podczas jednych z koncertów w ramach festiwalu disco polo. Piosenkarze nie tylko rozgrzali mieszkańców, wprawiając wszystkich w imprezowy nastrój, ale przy okazji także przygotowali publiczność na dalszą część wieczoru.

Podczas koncertu nie zabrakło także francuskiego akcentu. Tego dnia na szczecineckiej scenie wystąpiła także Samantha – wokalistka z zaprzyjaźnionego miasta partnerskiego Noyelles-sous-Lens. Samantha występuje na scenie od ponad 20 lat, ma na swoim koncie m.in. wiele duetów wyśpiewanych z najbardziej znanymi we Francji artystami. Dodajmy, że Samantha na co dzień jest także radną w Noyelles.

Wyjątkowo gromkim aplauzem i głośnymi okrzykami publiczność – a zwłaszcza jej damska część – przywitała pojawienie się na scenie kolejnej gwiazdy, która tego dnia zawitała do Szczecinka. Mrozu, czyli Łukasz Mróz - piosenkarz wykonujący muzykę z pogranicza popu i R&B - rozgrzał publiczność do czerwoności.

Zwieńczeniem piątkowego wieczoru był występ Sylwii Grzeszczak, która wraz z towarzyszącymi jej muzykami przyciągnęła pod scenę kolejnych słuchaczy, którzy bez skrępowania przyłączali się do artystki podczas wykonywania tych najbardziej popularnych kawałków.

Tekst: Marzena Góra

Foto: Marzena Góra, Sławomir Włodarczyk