Szczecinecki PKS wystawiony na sprzedaż

Miasto z Wizją / 08.05.2019 / Komentarze
Syndyk masy upadłościowej poszukuje potencjalnego kupca, który podejmie się „dźwignięcia” spółki

Losy szczecineckiego Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej są już właściwie przesądzone. Spółka od kilku lat nie tylko nie przynosi żadnych zysków, ale też nie zarabia nawet na swoje utrzymanie, generując wciąż dodatkowe koszty. Dotychczas władze powiatu starały się łagodzić kiepską sytuację przewoźnika, udzielając mu kilkukrotnego finansowego wsparcia. Swoją cegiełkę do piętrzących się problemów spółki dokładali także związkowcy, organizując protesty i domagając się podwyżek wynagrodzeń. To z kolei odstraszało potencjalnych inwestorów.

Wiadomo już, że z pewnością PKS nie utrzyma się i nie będzie funkcjonował w dotychczas znanej nam formie. Od kilku miesięcy nadzór nad spółką sprawował Sąd Gospodarczy w Koszalinie (więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ). Teraz syndyk masy upadłościowej poszukuje potencjalnego kupca, który podejmie się restrukturyzacji i „dźwignięcia” spółki. Szczecinecki PKS został oficjalnie wystawiony na sprzedaż.

- Sprzedaż przedsiębiorstwa może zostać poprzedzona zawarciem z wybranym oferentem umowy przedwstępnej lub umowy dzierżawy – czytamy w ogłoszeniu. Przyszły chętny nabywca – o ile się taki pojawi – będzie mógł nabyć teren o łącznej powierzchni 1,33ha, na którym znajdują się budynki biurowe, warsztatowe i magazynowe. Wartość całości szacuje się na ponad 2,3 mln złotych.

Ponadto nowy właściciel wejdzie w posiadanie autobusów i innych pojazdów o łącznej wartości prawie 2 mln złotych, maszyn i urządzeń o wartości ponad 170 tys. złotych, a także wyposażenia pomieszczeń biurowych o wartości ponad 26 tys. złotych.

Dodajmy, że zgodnie z treścią oferty sprzedaży przyszły właściciel lub dzierżawca musi zobowiązać się do przejęcia obsługi regularnych linii przewozu osób  oraz do świadczenia usług dowozu dzieci do szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu gminy Biały Bór, Borne Sulinowo, Barwcie i Szczecinek.

Tekst: Marzena Góra

Foto: Sławomir Włodarczyk