Szczecineccy malarze wystawią się na zamku

Miasto z Wizją / 10.01.2018 / Komentarze
Wystawa pn. „Narracja natury” to zbiór ponad 50 prac

Zamkowa galeria sztuki wkrótce ponownie zapełni się niepowtarzalnymi dziełami. Tym razem swoje prace zaprezentują szczecineckim odbiorcom malarze z Klubu Plastyka Amatora „A5” działającego przy Samorządowej Agencji Promocji i Kultury. Zbiorowa wystawa zatytułowana została „Narracja natury”. Swoje obrazy zaprezentują nam Helena Buszyńska, Mirosława Borowiecka-Kania, Tomasz Galmmuda i Sabina Łamieko.

- Klub Plastyka Amatora istnieje w swojej obecnej formie od 6 lat. Zrzesza osoby, które interesują się sztuką i które same chcą choćby hobbystycznie zmierzyć się z tą wszak trudną materią, jaką jest malarstwo – informują organizatorzy. - Wystawa to zestaw ponad 50 prac opowiadających głównie o przyrodzie, naturze o pięknie, które nas otacza, a którego często na co dzień nie zauważamy.

Wernisaż odbędzie się w najbliższy piątek, 12 stycznia o godz. 18.00.

Tekst: Marzena Góra