Swoje rady wybierze dziewięć szczecineckich osiedli

Miasto z Wizją / 05.04.2019 / Komentarze
Do urn wyborczych pójdziemy 12 maja

W maju mieszkańcy Szczecinka pójdą do urn wyborczych by wybrać Rady Osiedli. Jednak głosowanie nie wszędzie się odbędzie. Z posiadania swojego gremium radnych osiedlowych zrezygnowały Osiedla: Mickiewicza - Chełmińska, Pilska - Raciborki i mimo wydłużonego terminu przyjmowania list na kandydatów na radnych osiedle Mierosławskiego-Wiatraczna.

Już wiadomo, że wybory odbędą się na osiedlach: Zachód I, Zachód II, Koszalińska - Kołobrzeska, Wodociągowa - Rzeczna, Słowiańska - Łódzka, Kopernika - Winniczna, Centrum, Szczecińska - Gdańska oraz Trzesieka.

Do 19 kwietnia podana zostanie do publicznej wiadomości informacja o miejscu i terminie przeprowadzenia głosowania oraz rozplakatowanie obwieszczeń o zgłoszonych kandydatach do poszczególnych Rad Osiedlowych. Z kolei sporządzenie spisu wyborców nastąpi do 22 kwietnia.

Głosowanie będzie miało miejsce w niedzielę 12 maja. Lokale wyborcze będą czynne od godz. 9 do godz. 20. W tegorocznym budżecie miasta zapisano wydatki na Rady Osiedli w kwocie 477,5 tys. zł, w tym również na przeprowadzenie wyborów. Składka na jednego mieszkańca szczecineckiego osiedla wynosi 15 zł.