Statki dopłyną do Trzesieki i na Świątki

Miasto z Wizją / 17.04.2019 / Komentarze
Pomosty - nowe, pływające konstrukcje na jeziorze

W kwietniu ub. roku, tuż przed końcem budowy piętrowego pomostu przy Zamku Książąt Pomorskich, wykonawca inwestycji zdemontował zakotwiczony przez lata na wylocie ul. Pileckiego pływający pomost. Został on "odesłany" na remont. Niezbędne prace przeprowadził Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Jak nam wówczas powiedział burmistrz Jerzy Hardie-Douglas: "zielony mostek" zostanie podzielony na dwie części, wyremontowany i zakotwiczony w sąsiedztwie ulic Żeglarskiej w Trzesiece (Zatoka Trzesiecka) i ul. Różanej na Świątkach (plaża).

By pływające konstrukcje mogły się pojawić na Trzesiecku potrzebna była zgoda Spółki "Wody Polskie". Taka została wreszcie wydana (ze sporym opóźnieniem - dop. red.). Dzięki temu Trzesieka i Świątki wzbogaciły się o nowe pomosty będące jednocześnie przystankami dla statków szczecineckiej białej floty - "Księżnej Jadwigi" i "Bayernu" oraz taksówek wodnych - "Nicoliny" i "Petterssona".

- Praktycznie nowe konstrukcje zastąpiły mocno sfatygowane - w Zatoce Trzesieckiej i na plaży przy ul. Różanej - mówi "Miastu z Wizją' Dariusz Mazur, zastępca dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji.