Starosta przyznał nagrody i stypendia

Miasto z Wizją / 12.12.2018 / Komentarze
Za swoje osiągnięcia wyróżnienia otrzymało 10 młodych osób

Przed rozpoczęciem dzisiejszej (12 grudnia) sesji Rady Powiatu, na Sali obrad miała miejsce mała uroczystość. Starosta Krzysztof Lis wręczył nagrody szczecineckiej młodzieży za osiągnięcia w dziedzinie kultury i sportu oraz stypendia dla uczniów i studentów.

W dziedzinie sportu nagrody otrzymali:  Natan Frąckiewicz – 2.000 zł (STS Pomerania Szczecinek), Magdalena Tomczak-Gołowicz – 1.000 zł (STS Pomerania Szczecinek), Małgorzata Szabałowska – 1.000 zł (Miejski Klub Lekkoatletyczny Szczecinek) i  Jakub Dąbrowski – 1.000 zł (Szczecinecki Klub Wakeboardowy Kabel).

Z kolei w dziedzinie nauki i kultury nagrody odebrali: Adrian Dębicki – 2.000 zł (Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu) oraz Agnieszka Wojtukiewicz – 1.000 zł (Uniwersytet Warszawski).

Starosta przyznał również trzy stypendia (po 300 zł miesięcznie) najzdolniejszym uczniom szkół, dla których organem prowadzącym jest Starostwo Powiatowe. Stypendia otrzymały: Justyna Drapała z I LO im. Księżnej Elżbiety, Klaudia Krysińska z ZS nr 6 im. Stanisława Staszica oraz Aleksandra Agnieszka Mazur z Zespołu Szkół nr 7 w Białym Borze. Stypendium w wysokości 450 zł miesięcznie otrzymał także  Szymon Jakubiec – student Politechniki Poznańskiej.

Tekst: Marzena Góra

Foto: Sławomir Włodarczyk