Sportowy sukces uczennic SP5

• Aktualności
Miasto z Wizją / 09.03.2018 / Komentarze
Młode siatkarki wywalczyły drugie miejsce na Mistrzostwach Regionu

Siatkarska reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 5 brała udział w Mistrzostwach Regionu w Piłce Siatkowej Dziewcząt w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Zawody zostały rozegrane w Sławnie. Wzięły w nich udział zespoły mistrzów sześciu powiatów: SP Tychowo, SP w Mścicach, Gimnazjum nr 1 Sławno, SP 5 Szczecinek, Gimnazjum nr 9 Koszalin oraz Gimnazjum Połczyn-Zdrój

Szczecineckie siatkarki bardzo łatwo poradziły sobie w fazie grupowej wygrywając po 2:0 z drużyną z Połczyna Zdrój oraz Mścic. Awans z pierwszego miejsca w grupie zapewnił im mecz finałowy z Gimnazjum nr 9 Koszalin. Ostatecznie nasze młode siatkarki zajęły w turnieju drugie miejsce i wywalczyły awans do półfinału województwa, który zostanie rozegrany 27 marca w Stargardzie.